Anasayfa İletişim

Yurtdışı Öğrenci Eğitimleri için Hangi Vizeye Başvurulmalı?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 14:25:41

İngiltere’de Yurtdışı Öğrenci eğitimlerinden birine lise, lisans, yüksek lisans vb. seviyelerinde katılmak isteyen bireyler İngiltere Tier-4 Vize türlerinden birine başvurmalıdır. Vize türleri ile ilgili detaylı bilgiyi uzmanlarımızdan elde edebilirsiniz.

İngiltere’de Yurtdışı Öğrenci eğitimlerine katılmak isteyen bireyler için İngiltere Tier-4 Vizesi altında iki kategori mevcuttur. Bu kategorilerin her biri kendi içinde belirli başvuru şartları bulundurmaktadır. Vize başvuru şartlarını sağlayan bireyler başvurusu sonucunun olumlu olma ihtimalini artırmaktadır. Yurtdışı Öğrenci Vizesi türlerinden biri ile İngiltere’ye gitmek isteyen bireylere, uzmanlarımız İngiltere Vizesi türlerinden hangisinin başvuru sahibine uygun olduğu konusunda destek sağlayacaktır.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

İngiltere’de Yurtdışı Öğrenci eğitim programları için başvuruda bulunacak kişiler Tier-4 Uzun Süreli Öğrenci Vizesi ve Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunabilirler. Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Post-doktora gibi Yurtdışı Öğrenci programlarından biri için Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi uygundur. Başvuru şartları; akredite olmuş bir eğitim kurumundan alınan kabul belgesi (CAS- Confirmation of Acceptance for Studies), dil eğitimi alınacak ise İngilizce yeterliliğinin en az B2 seviyesinden olduğuna dair geçerli dil sınavları ile kanıtlanmış belge, maddi yeterliliği kanıtlamak için maaş bordrosu, tapu belgeleri ve/veya banka hesap dökümleri vb. olarak örneklendirilir.

4-17 yaş aralığındaki İngiltere’de eğitim almak isteyen İngiltere Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunmalıdır. Bu vizenin başvuru şartları; eğitim alınacak kurumdan alınacak kabul belgesi, seyahatin ve eğitimin finansal kaynağını aile karşılayacak ise ailenin, bir sponsor aracılığı ile gidilecek ise sponsorun maddi yeterliliğine dair belgeler vb. olarak sıralanabilir. Çocuk Öğrenci Vizesi için dil belgesine gerek bulunmamaktadır. Bu vizenin başvurusu hakkında detaylı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vize prosedürleri için tıkla!

İngiltere Öğrenci vizesi için dil sınavları, bazı vize başvurularında vize memuruna başvuru dosyaları arasında sunulması beklenmektedir. Bu sınavlardan ilk başta geçerliliği olan IELTS, Cambridge, Pearson Sınavları vb. örnek verilebilir.

İngiltere’de eğitim almak isteyen bireyler İngiltere Vizesi başvurularının zor ve karmaşık yapıda olduğunu bilmelidir. Profesyonel destek ile başvuru şartları hakkında detaylı bilgi alarak vize başvuru sonucunun olumlu olma ihtimalini artırmaktadır.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Danışmanlarımızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla irtibata geçerek bilgi alabilir, başvuru işlemlerinizi hemen başlatabilir ve firmamızın Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

"Yurtdışı Öğrenci Eğitimleri için Hangi Vizeye Başvurulmalı?" sayfası 240 defa okundu