Anasayfa İletişim

Vize için Öğrenci Belgesi Hangi Durumlarda Gereklidir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 15:13:24

İngiltere’de eğitim amacıyla alınacak olan vize için öğrenci belgesi İngiltere Öğrenci vizesi başvurularında oldukça önemlidir. İngiltere Öğrenci Vize türlerinin başvurularında kullanılacak olan öğrenci belgesi üzerine tüm sorularınızı danışmanlarımız cevaplandıracaktır.

İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru yapmak isteyen bireylerin seçebilecekleri İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak dört kategori mevcuttur.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri hakkında detaylar için tıklayın!

Başvuru sahipleri bu vize türlerinden hangisinin onların yaşam standartlarına ve İngiltere’ye yapmak istedikleri seyahatin türüne uygun olduğunu iyi analiz etmelidir. Bunlar hakkında bilgisi bulunamayan bireyler profesyonel danışmanlarımızdan destek alarak vize türünü belirleyerek vize başvuru süreci için bir adım atmış olacaktır.

Bu vize türlerinden Tier-4 Vize türleri başvuru evrakları içerisinde vize için öğrenci belgesinin önemi örnek olarak verilirse, başvuru evraklarının içerisinde geçmiş öğrencilik hayatına dair bilgi bulunamayan bireylerin vize reddi alabileceği hususuna dikkat çekmek gerekir. Tier-4 Uzun Süreli Öğrenci Vizesi başvurularında gerekli olan öğrenci belgesi başvuru sahibinin daha önce aldığı eğitim bilgileri, İngiltere’de almak istediği eğitimin bu eğitime katkı sağlayacağı vb. gibi noktaların kanıtlanması açısından oldukça önemlidir.

Tier-4 Vize için öğrenci belgesi, başvuru sahibinin kendi okulundan alacağı kendi ülkesinde hala öğrenci olduğuna dair belgedir. Bu belge, Tier-4 Vizeleri için başvuru sahibinin kendi ülkesine dönerek eğitimine devam edeceğini de kanıtlamaya yardımcı olmaktadır. Vize için öğrenci belgesi olmayan başvuru dosyaları vize reddi ile karşılaşabilecektir. Vize reddi almamak veya vize reddi alındıysa itiraz edebilmek için profesyonel danışmanlardan destek alınması bu süreçte başvuru sabinin tekrar tekrar maddi ve manevi zarar uğramasını önleyecektir.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

“İngiltere vizesi türleri son değişiklikler nelerdir?”, “İngiltere’de sürekli oturum şartları değişiyor mu?”, “Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu nasıl yapılır?” vb. sorulara yanıt arayan bireyler İngiltere vizesi Son Gelişmeler sayfasını takip ederek güncel değişikliklerden haberdar olabilecektir. Tier-4 vize için öğrenci belgesi neden gereklidir, bu belgeyi nasıl alabilirim gibi sorularınız varsa danışmanlarımızla irtibata geçerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermektedir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanları İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla tüm sorularınızı cevaplayacak ve talep etmeniz halinde başvuru işlemlerini başlatabilecektir.

"Vize için Öğrenci Belgesi Hangi Durumlarda Gereklidir?" sayfası 239 defa okundu