Anasayfa İletişim

Tier 4 Vizesi Şartları Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 11:53:27

Tier-4 Vizesi şartları, bu vizenin iki türüne göre farklılık göstermekle birlikte bu iki türden biri Çocuk Öğrenci Vizesi diğeri ise Uzun Dönem Öğrenci Vizesidir. Bu vize türleri kendi içinde belirli başvuru şartları öngörmektedir.

Tier-4 Vizesi şartları, Çocuk Öğrenci Vizesi ve Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurularının şartları olarak ikiye ayrılmaktadır. Tüm İngiltere Vizesi türlerinde olduğu gibi Tier-4 Vize türlerinde de belirli şartları sağlayan bireylerin vize başvuruları kabul edilmektedir.

Tüm İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

Tier-4 Vizesi şartlarından biri Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi için kabul belgesidir. Başvuruda bulunmak isteyen bireylerin akredite olmuş bir eğitim kurumundan İngiltere’ye eğitim için gittiğini kanıtlamak amacıyla kabul belgesi alması gereklidir. Bu belge vize memuruna başvuru sahibinin gerçekten eğitim amacıyla gittiğini kanıtlamasını sağlayacaktır. Bu vize, başvuru sahibinin 11 aydan uzun süreli eğitim almasını sağlamaktadır. Lisans, Yüksek Lisans, Post-Doktora gibi çeşitli akademik kariyer hedefleri olan bireylerin bu vize türüne başvurması gereklidir. Aksi takdirde vize reddi ile karşı karşıya kalacaktır.

Tier-4 Vizesi şartlarından biri diğerine örnek olarak Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi için 4-17 yaş aralığında bulunmak verilebilir. Bu vize türüne başvuracak olan öğrenciler vize reddi ile karşılaşmamak için bir yakını/refakatçisi ile gidiyor ise ebeveynlerinden muvafakat aldığını başvuru dosyasına eklemelidir. Bu vize türü başvurusunda bulunan bireylerin seyahat planlarını İngiltere’deki çocuk koruma kanunlarına ve Çocuk haklarına dikkat ederek vize reddi alma ihtimalini en aza düşürecektir.

İngiltere’de eğitim ve yaşam hakkında detaylara ulaşabilmek için tıklayın!

Tier-4 Vizesi şartları ve prosedürleri oldukça zor ve karmaşık yapıdadır. Tier-4 Öğrenci vizesi türlerine başvuruda bulunacak olan öğrencilerin öncelikle vize türlerinin seyahat amacına uygun olup olmadığını iyi tespit etmesi gereklidir. İngiltere Vizesi türlerinden hangisinin sizin seyahatinize uygun olduğunu, vize başvurularında hangi prosedürleri uygulamanın gerekli olduğunu uzmanlarımızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

2006 yılından beri firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir şirkettir. Tier-4 Vizesi şartları nelerdir, bu şartların tamamını nereden öğrenebilirim gibi sorular kafanızı karıştırıyorsa İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz. İngiltere vizesi konusunda profesyonel danışman ve uzmanlarımıza Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofislerimizi ziyaret ederek veya telefon aracılığıyla ulaşabilir, vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

"Tier 4 Vizesi Şartları Nelerdir?" sayfası 254 defa okundu