Anasayfa İletişim

Tier 4 Vizesi Mülakat Zor mu?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 11:29:09

Tier-4 Vizesi mülakat, başvuru deneyimi olan olmayan herkesin malumu olduğu üzere oldukça karmaşık ve meşakkatli bir yoldur. Başvuru işlemleri sonrasında yapılan mülakat hakkında detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçilmesi önerilmektedir.

Tier -4 Vizesi mülakata çağırılmadan önce başvuru sahibinin tamamlaması gereken belirli prosedürler vardır. Bu prosedürlere başlayabilmek için başvuru sahibinin öncelikle yaşadığı ilçenin nüfus müdürlüğüne giderek pasaport başvurusunda bulunması gereklidir. Pasaport kısa sürede ellerine ulaştığında başvurulmak istenilen vize türü seyahatin amacına uygun şekilde seçilmeli ve seyahat süresine göre belirlenen vize başvuru harcı yatırılmalıdır.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

Başvuru harcı yatırılmadığı sürece vize işlemleri başlatılamayacaktır. Vize başvurusu için gerekli olan başvuru dosyasına koyulacak evrakların listesini uzman danışmanlarımızdan alan başvuru sahipleri, bu evrakları eksiksiz şekilde hazırlamalıdır. Başvuru evrakları arasında eksik bilgi ve belge bulunduran bireylerin başvuru değerlendirilme sürecinde başvurularına vize memuru şüpheyle yaklaşacak ve vize reddi verebilecektir.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

Tier 4 Vizesi mülakat aşaması, vize için gerekli belgeler başvuru dosyasına eklenip başvuru merkezinden alınan randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunulduğu zaman başlayacaktır. Vize randevusunun gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunmayan bireyler zorluklarla karşılaşabilir. Vize randevusunu kaçırma ihtimali olan veya daha hızlı hizmet almak isteyen bireyler Hızlandırıcı Servisler kullanılabilmektedir. Bu servislerden biri Mesai Saatleri Dışında Başvuru Servisi (Prime Time Appointment Service) ile mesai saatleri içerisinde yapılabilen vize başvurularının ek bir ücret ödenerek mesai saatlerinin dışında yapabilirsiniz. Bu servis Tier-4 vizesi başvuruları dışında bütün İngiltere Öğrenci Vize türlerinde kullanılabilmektedir. Diğer Öncelikli Servisler hakkında detayı bilgi almak isteyen bireyler uzmanlarımızla iletişime geçebilirler.

Öncelikli Servis türleri için tıklayın!

Tier -4 Vizesi mülakatına zamanında gidilmeli ve vize memurunun soracağı sorulara dikkatli şekilde cevap verilmelidir. Genelde başvuru sahipleri vize memurunun ne tür sorular sorabileceğini kestirememekte veya gerekli olan bilgiden fazlasını/azını anlatarak vize memurunu şüpheye düşürmektedir. Vize başvurunuza şüpheyle yaklaşan veya sizin bile göremediğiniz bir neden yüzünden vize reddi verebilen vize memuru ile görüşme yapılırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini uzmanlarımızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

İngiltere vize prosedürleri için tıklayınız!

Tier -4 Vizesi mülakatına nasıl hazırlanılmalıdır, vize randevusu nasıl alınır veya öncelikli servisler nasıl kullanılabilir gibi sorularınız varsa İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz.

"Tier 4 Vizesi Mülakat Zor mu? " sayfası 291 defa okundu