Anasayfa İletişim

Tier-4 Vizesi IELTS Belgesi Nasıl Alınır?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 14:17:05

Tier-4 Vizesi IELTS sınav belgesi ve Tier-4 vize türlerinin dil bilgisi yeterliliği şartları hakkında detaylı bilgi isteyen bireyler danışmanlarımızla irtibata geçebilirler.

Tier-4 Vizesi İngiltere’de uzun süreli lise, lisans, yüksek lisans, doktora gibi eğitimlere katılmak isteyen bireylerin başvurması gereken, Çocuk Öğrenci Vizesi ve Uzun Dönem Öğrenci Vizesi larak iki türü bulunan İngiltere Vize türlerinden biridir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

Tier-4 Uzun Süreli Öğrenci Vizesi başvuru şartlarından biri, dil eğitimi için gidilecek ise B2 seviyesinde İngilizce dil bilgisi yeterliliğini kanıtlaması gereklidir. Tier-4 vizesi ielts sınavı İngilizce dil yeterliliğini kanıtlamak için geçerliliği bulunan sınavlardan biridir. Trinity College London, Cambridge ve Pearson sınavları da bu yeterliliği kanıtlamak için kullanılan sınavlar arasındadır.

Tier-4 vizesi ielts, Genel IELTS, Akademik IELTS gibi farklı çeşitleri bulunmakta olup lisans, yüksek lisans, doktora gibi İngiltere’de akademik eğitim almak isteyen bireylerin bu sınavın Akademik IELTS türüne girmesi gereklidir. Bu sınavdan lisans ve üzerindeki düzeyde eğitimler için en az B2 seviyesi (5.5 puan) alınması başvurunun olumlu sonuçlanması için önemlidir.

Tier-4 vizesi ielts sınavı, Trinity College London vb. sınavlar Çocuk Öğrenci Vizesi türü için gerekli değildir. Eğer öğrenci, Cambridge sınav derecesi ile Higher Education Institution (HEI) olarak tanımlanan eğitim kurumlarından kabul belgesi (CAS/Confirmation of Acceptance for Studies) almışsa Çocuk Öğrenci Vizesine başvuruda bulunabilir.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

2006 yılından beri firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermektedir. Tier-4 vizesi ielts ve diğer İngilizce dil sınavları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız  danışmanlarımızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi Birleşik Krallığın Avrupa Birliğinden çıkmasından sonra değişip değişmeyeceğini Birleşik Krallık Son Gelişmeler sayfasını takip ederek en yeni haberlerle öğrenebilirsiniz.

"Tier-4 Vizesi IELTS Belgesi Nasıl Alınır? " sayfası 246 defa okundu