Anasayfa İletişim

Tier-4 Vizesi Gerekli Belgeler İçinde Dil Belgesi Gerekli mi?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 14:13:38

Tier-4 vizesi gerekli belgeler içerisinde dil belgesi, başvurulan vize türünün şartları dahilinde oldukça önemli bir yere sahiptir. İngilizce dil yeterliliğinin hangi durumlarda gerekli olduğunun ve sınavlarının ne zaman olduğunu uzman danışmanlarımızdan edinebilirsiniz.

İngiltere Tier-4 Öğrenci Vizesi İngiltere’de uzun süreli lise, lisans, yüksek lisans, doktora gibi eğitimlere katılmak isteyen bireylerin başvurması gereken İngiltere Vize türlerinden biridir. Çocuk Öğrenci Vizesi ve Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak iki türü bulunmaktadır.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

Bu iki vize türü için de başvuru sahipleri öncelikle vize başvurularında kullanılmak üzere gerekli olan pasaport için il/ilçe Nüfus Müdürlüğüne giderek başvuruda bulunmalıdır. Daha sonra seçilen vize türünün başvuru formu doldurulmalı ve istenilen vize süresine göre belirlenmiş olan vize harcı yatırılmalıdır. Daha sonra Tier-4 vize için gerekli olan evrakların listesi uzmanlarımız tarafından başvuru sahiplerine verilecektir. Talep edildiği takdirde de vize başvuru dilekçesi uzmanlarımızca yazılabilecektir. Tier-4 Gerekli belgeler eksiksiz toparlandıktan ve başvuru dosyası titizlikle hazırlandıktan sonra firmamız tarafından başvuru sahibi adına alınan randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunarak başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler verilmelidir.

Tier-4 Öğrenci Vizesi türlerinden biri olan Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi şartlarından biri İngilizce yeterliliğinin B2 seviyesinde olduğunu kanıtlayan belgedir. Bu belge, Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ile dil eğitimi alacak bireyler için gereklidir. En az B2 seviyesinde olduğunu kanıtlayamayan bireyler vize reddi ile karşı karşıya kalacaklardır. Lisans, Yüksek Lisans, Doktora gibi çeşitli akademik kariyer hedefleri olan bireylerin bu vize türüne başvurması gereklidir.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi için dil yeterlilik şartı bulunmamaktadır. Tier-4 Vizesi gerekli belgeler içine bu vize türü için herhangi bir dil yeterlilik belgesi veya dil sınavı belgesi eklenmesi gerekmez.

Ker iki vize türü için de Tier-4 Vizesi gerekli belgeler listesinde bulunan akredite olmuş bir eğitim kurumundan alınan kabul belgesi (CAS- Confirmation of Acceptance for Studies), başvuru sahibinin daha önceki eğitim hayatına dair belgeler vb. evraklar eklenmesi gereklidir.

“İngiltere vizesi retlerine itiraz yolları değişiyor mu?”, “İngiltere vizesi başvuru aşamalarında yapılan son değişiklikler nelerdir?” gibi sorulara İngiltere vizesi Son Gelişmeler sayfasını takip ederek yanıt bulabilirsiniz.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ve Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu yapmak isteyen bireyler diğer başvuru şartlarını ve gerekli evraklar listesinde neler olabileceğini öğrenebilmek için bizimle iletişime geçebilirler.

2006 yılından beri firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermektedir. Tier-4 Vizesi gerekli evraklar içerisine eklenecek olan dil şartı için hangi dil sınavlarına girilmesi gerektirdiği İngiltere Vizesi ve Diğer Başvurular için Dil Sınavları linkine tıklayarak veya uzmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

"Tier-4 Vizesi Gerekli Belgeler İçinde Dil Belgesi Gerekli mi?" sayfası 254 defa okundu