Anasayfa İletişim

Tier 4 Vizesi Çalışma İzni Sağlıyor mu?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 11:49:36

İngiltere Vizesi türlerinden biri olan Tier-4 Vizesi kendi içinde Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ve Çocuk Öğrenci Vizesi olarak ikiye ayrılmıştır. Bu vize türlerinin her biri kendi içinde İngiltere’de çalışma izni konusunda kısıtlamalar getirmiştir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tier 4 Vizesi çalışma izni, İngiltere’ye eğitim almak amacıyla gitmek isteyen bireylerin merak ettiği bir konudur. İngiltere’ye eğitim amacıyla gitmek için alınan Tier-4 Vize türleri belirli şartlarda vize sahibine çalışma izni vermektedir. Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunacak olan bireyler, İngiltere’de almak istediği eğitim programının türüne ve maddi imkanlarına veya sponsoruna göre Tier 4 Vizesi çalışma izni sahibi olabilecektir. Örneğin, İngiltere’de dil eğitimi alacak olan bireylerin İngiltere’de çalışma imkanı bulunmamaktadır. İngiltere’de Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Post-doktora eğitimi almak isteyen öğrenciler part-time (yarı zamanlı) olarak çalışma imkanına sahiplerdir. Sponsoru olan okulun lisansına bağlı olarak haftada 10 veya 20 saat çalışabilecektir. Lisans seviyesinin altındaki öğrenciler ise 10 saate kadar çalışma hakkına sahiplerdir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi 4-17 yaş aralığında olup İngiltere’de eğitim almak isteyen bireylerin başvurması gereken vize türüdür. Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunan 16 yaşın üzerindeki bireylerin çalışma hakkı bulunmaktadır. 16 yaşın üstünde bulunan başvuru sahipleri İngiltere’deki eğitimleri boyunca part-time (haftada 10 saate kadar), tatillerde full-time (tam zamanlı) olarak çalışabilme hakları bulunmaktadır. Tier 4 Vizesi çalışma izni başvuru sahiplerine yukarıda belirtilen şartlarda dahilinde verilmekte olup 16 yaşından küçük çocukların ve Tier-4 Çocuk ile dil eğitimi alacak olan bireylerin İngiltere’de çalışma hakkı bulunmamaktadır.

İngiltere'de çalışma izni veren vize türleri hakkında bilgi ve danışmanlık için tıklayın!

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Tier 4 Vizesi çalışma izni nasıl alınır, çalışma hakkı nasıl kullanılır gibi sorularınız varsa İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçerek veya başvuru işlemlerinizi firmamızın Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofislerini ziyaret ederek yanıtlarını alabilir, bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz.

"Tier 4 Vizesi Çalışma İzni Sağlıyor mu?" sayfası 260 defa okundu