Anasayfa İletişim

Tier-4 Vize Süresi Kısalmasına Yarayan Öncelikli Servisler Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 13:44:01

Tier-4 Vize süresi kısalmasına ve vize sonucunun talep edilen servisin sağladığı imkanlara göre kısalmasına yarayan Öncelikli Servis türleri çeşitlilik göstermektedir.

Tier-4 Vizesi İngiltere’de 6 aydan uzun süreli lise, lisans, yüksek lisans, doktora gibi eğitimlere katılmak isteyen bireylerin başvurması gereken Çocuk Öğrenci Vizesi ve Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak iki türü bulunan İngiltere Vize türlerinden biridir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

Her İngiltere Vize türü gibi Tier-4 Öğrenci Vizesi de başvuru değerlendirilme süresine sahiptir ve vize sonucu ortalama 3 hafta (15 iş günü) içinde başvuru sahiplerine ulaşmaktadır. Tier-4 Vize süresi kısalmasını sağlayan Öncelikli Servisler, başvuru sahibinin vize harcına ek bir ücret ödeyerek kullanılabilen, vize süresinin 3 hafta 5 iş günü, 24 saat gibi kısa sürelerde sonuçlanmasını sağlayan servislerdir. Bu servisler Öncelikli Servis, Süper Öncelikli Servis vb. olarak örneklendirilebilir. Unutulmamalıdır ki Öncelikli Servislerin kullanılıyor olması başvurunun onaylanacağı anlamına gelmeyip yalnızca vize değerlendirme süresinin kısa sürede sonlanmasını sağlamaktadır. Yani Öncelikli Servislerin kullanıldığı bir vize başvurusunda vize reddi veya vize başvuru yasağı da alınabilir. Bu durum vize memuruna ve başvuru dosyasının titizlikle hazırlanmasına bağlıdır. Vize reddi ve vize başvuru yasağı gibi sonuçlarla karşılaşmamak için firmamızın uzmanlarına başvurabilirsiniz.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

Tier-4 Vize süresi kısalmasına yardımcı olan servislere örnek olarak Öncelikli Servis (Priority Visa Service) verilebilir. Öncelikli Servis başvuru değerlendirme sürecini 5 iş günü içerisinde sonlandırmakta ve sonucu başvuru sahibine iletilmektedir. Ankara Antlaşması Vizesi, Aile Birleşimi Vizesi, AB Vatandaşlarının Bağımlılarının İngiltere’ye Yerleşim Vizesi, İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi (Yerleşim başvurularında Yerleşim Vizesi için Öncelikli Servis ile hızlandırılmış başvuru yapılabilir) türlerinde kullanılamayıp bunlar dışındaki vize türü başvurularında kullanılabilir.

Öncelikli Servislerden biri olan Süper Öncelikli Servis (Super Priority Visa Service) Tier-4 Vize süresini kısalması için kullanılamamaktadır. Yalnızca İngiltere Genel Ziyaretçi Vizesi türlerinde, Tier-2 İngiltere Genel Çalışma Vizesi ve Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvurularında kullanılabilmektedir.

İngiltere vizesi türlerinin tamamı için tıklayın!

2006 yılından beri firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Öncelikli Servis ve Süper Öncelikli Servis hakkında detaylı bilgi için firmamızın uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz. Diğer Öncelikli Servislerin neler olabileceği, Tier-4 Vizesi süresi nasıl kısaltılabileceği hakkında sorularınız varsa İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçerek bilgi alabilir, başvuru işlemlerinize hemen başlayabilirsiniz.

"Tier-4 Vize Süresi Kısalmasına Yarayan Öncelikli Servisler Nelerdir? " sayfası 770 defa okundu