Anasayfa İletişim

Tier-4 Vize Sartlari Sağlanmazsa Ne Olur?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 13:40:37

Tier-4 Vize Sartlari sağlanmadığı takdirde vize reddi veya 10 yıla kadar vize başvuru yasağı ile karşılaşabilen başvuru sahipleri, maddi manevi bu gibi kayıplar yaşamam için başvurusunu bir danışmanlık ile yapması önerilmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tier-4 Vize Sartlari, Tier-4 Vizesinin iki kategorisine göre çeşitlenmektedir. 4-17 yaş aralığında İngiltere’de eğitim görmek isteyen bireylerin Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi, 18 yaşından büyük olup lisans, yüksek lisans, doktora vb. eğitimleri almak isteyen bireylerin Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunması gereklidir.

Tier-4 Vize Sartlarina örnek olarak Uzun Dönem Öğrenci Vizesi verilecek olursa; dil eğitimi alınacak ise B2 seviyesinde İngilizce dil yeterliliği (geçerli sınav sonuçlarıyla kanıtlanacak), akredite olmuş bir eğitim kurumundan alınacak olan kabul belgesi, başvuru sahibinin seyahat ve yaşam masraflarını karşılayabileceğini gösteren banka hesabı bilgileri vb. evrakların bu vizenin başvuru dosyasına koyulması gereklidir.

Tier-4 Vize Sartlarina verilecek bir diğer örnek Çocuk Öğrenci Vizesi şartları; eğitim alınacak eğitim kurumundan alınacak kabul belgesi, bir yakını veya refakatçiyle seyahate çıkacak olan çocuğun anne/babasından alınacak muvafakatname, çocuğun İngiltere’de nerede ve kimlerle kalacağına dair detaylı bilgiler vb. olarak sıralanabilir.

Tier-4 Vize Sartlari sağlanmadığı takdirde vize reddi alınabilir. Vize reddi alan bireyler idari itiraz (administrative review) ve yeniden değerlendirme (re-consideration) başvurusu yapabilecektir. Bu başvurular hakkında detaylı bilgi için uzmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.  

Birleşik Krallık’ta eğitim görmek isteyen bireylerin başvurması gereken, eğitim, eğitimin süresi vb. kriterlere göre seçebileceği çeşitli İngiltere Öğrenci Vizesi türleri vardır. Bunlar; İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak sayılabilir. İngiltere Öğrenci Vizesi başvurularını İngiltere Vizesi başvuru merkezlerinin olduğu İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Antep, Adana şehirlerinde bulunmayan bireyler de telefon aracılığıyla gerçekleştirebilirler.

"Tier-4 Vize Sartlari Sağlanmazsa Ne Olur? " sayfası 241 defa okundu