Anasayfa İletişim

Tier-4 Vize Evrakları Eksik Olursa Ret Alınır mı?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 13:21:19

Tier-4 Vize evrakları eksik olması durumunda vize reddi alınması ihtimali yükselmektedir. İngiltere Vizesi başvurularında gerekli evraklar listesi eksiksiz şekilde toparlanmalı ve vize reddi alındığı takdirde uzmanlarımızla vize reddine itiraz başvurusu yaparak olumsuz sonucu olumluya çevirebilmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinden biri olan Tier-4 Öğrenci Vizesi gerekli evrakları içinde eksik olması durumunda başvuru sahibi vize reddi alacaktır. Bu evraklar kişiden kişiye değişmekle birlikte seçilen vize türünün şartlarına göre de farklılık göstermektedir. Tier-4 Vizesi Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ve Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi olarak iki kategoriye ayrılmaktadır. Her bir vize türünün gerekli evrakları listesi başvuru şartları nedeniyle değişmektedir.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi, İngiltere’de dil eğitimi, lisans, doktora vb. eğitimleri almak isteyen bireylerin başvurması gereken vizedir. Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi evrakları listesinden örnek olarak; akredite olmuş bir eğitim kurumundan alınacak olan kabul belgesi, başvuru sahibinin daha önceki eğitim hayatı hakkında bilgiler, dil eğitimi alınacak ise geçerli dil sınavlarıyla (Cambridge, ielts gibi) kanıtlanacak olan B2 seviye İngilizce bilgisi vb. verilebilir.

Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen bireylerin 4-17 yaş aralığında olması ve İngiltere’de gerçekten eğitim amacıyla gidiyor olması gereklidir. Tier-4 Vizesi başvurularında bireyler eğitim amacıyla gittiğini kanıtlayamaz ise vize reddi ile karşılaşacaktır.

Çocuk Öğrenci Tier-4 Vize evraklarına örnek olarak 16 yaşın üstündekiler için gerekli dil şartını sağladığını gösteren belge (ielts, toelf, Cambridge vb. sınavlarla kanıtlanmış olması gereklidir), eğitim görülecek kurumdan alınacak kabul belgesi vb. verilebilir.

Tier-4 Vize Evrakları içinde başvuru sahibinin seyahat ve eğitim masraflarını karşılayacağını gösteren maddi yeterlilikleri kanıtlayan belgeler bulunmaması halinde vize reddi ile karşılaşılacaktır. Maddi yeterlilikleri kanıtlayan belgeler olarak maaş bordrosu, banka hesap bilgileri, varsa sponsorluk bilgileri vb. sıralanabilir. Vize başvurularını değerlendirmekle görevli olan vize memuru maddi yeterlilikler kanıtlanmadığı sürece başvuruya şüpheyle yaklaşacak ve vize reddi verecektir.

İngiltere vizesi reddi alıan ve vize reddine itiraz etmek isteyenler detaylı bilgiyi sitemizden elde edebilecektir. Vize reddine itiraz yolları için tıklayın!

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Tier-4 Vize Evrakları nedeniyle vize reddi almamak ve vize reddi alındığı takdirde bunu tersine çevirebilmek için firmamızın danışmanlarıyla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçerek bilgi alabilir veya Tier-4 Vize reddine itiraz başvuru işlemlerinizi hemen başlatabilir ve firmamızın Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere vizesi türleri üzerinde yapılan değişiklikleri merak eden bireyler Birleşik Krallık Son Gelişmeler sayfasını takip ederek öğrenebilecektir.

"Tier-4 Vize Evrakları Eksik Olursa Ret Alınır mı?" sayfası 249 defa okundu