Anasayfa İletişim

Tier-4 Ogrenci Vizesi ile İngiltere'de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir mi?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 13:14:01

Tier-4 Ogrenci Vizesi türlerinden birine başvurmak isteyen bireylerin İngiltere’deki sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi için Immigration Health Surcharge (IHS) adı verilen sağlık harcını ödeyip referans numarası alması yeterli olacaktır. İngiltere’de yararlanılabilecek sağlık hizmetleri hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Tier-4 ogrenci vizesi türlerinden biri olan Uzun Dönem Öğrenci Vizesi İngiltere’de 11 aydan uzun süreli lisans, yüksek, lisans, doktora vb. çeşitli eğitimlere katılmak isteyen bireylerin başvurması gereken vizedir. Bir diğer Tier-4 Vize türü 4-17 yaş arasındaki İngiltere’de eğitim almak isteyen çocukların başvurabileceği Çocuk Öğrenci Vizesidir. Bu vizelerin sahipleri İngiltere’de Immigration Health Sucharge (IHS) adı verilen sağlık harcını ödeyip referans numarası alması durumunda İngiltere’de ücretsiz sağlık hizmeti alabilecektir.

Tier-4 ogrenci vizesi sahiplerinin dikkat etmesi gereken noktalardan bir tanesi, İngiltere’ye varır varmaz bir pratisyen doktora (GP) kaydolmaları gerekliliğidir. İngiltere’deki pratisyen doktorlar Türkiye’deki aile hekimliklerine yaptıkları iş bakımından oldukça benzemektedir. İngiltere Vize sahiplerinin İngiltere’de rahatsızlanması sonucunda pratisyen hekime gidip muayene olması ücretsizdir ancak İngiltere’ye gider gitmez pratisyen hekimlerden birine hasta kaydı yaptırılması bir problemle karşılaşılmaması adına önemsenmelidir.

Doktora kayıt olmak isteyen vize sahipleri eğitim gördükleri okuldan alınacak bir mektup, bir ikametgah belgesi ve pasaportu ile en yakın doktora giderek bu kaydı yaptırabilecektir. Bu kayıt sonrasında kişiye posta yoluyla National Health Service (NHS) numarasının yazılı olduğu bir sağlık kartı gönderilir. İngiltere’ye Tier-4 ogrenci vizesi türlerinden biriyle giden bireylerin İngiltere’deki sağlık sistemi hakkında bilmesi gereken bir diğer husus doktorun reçete vermesi durumunda ilacın tutarının bir kısmını ödemek gerektiğidir.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

İngiltere vize prosedürleri için tıkla!

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Tier-4 ogrenci vizesi sağlık hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak isteyen bireyler danışmanlarımızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçerek bilgi alabilir, başvuru işlemlerinizi zaman kaybetmeden başlatabilirsiniz.

Tier-4 Vizesi başvuru evrakları ve başvuru şartları için tıklayın!

"Tier-4 Ogrenci Vizesi ile İngiltere'de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir mi?" sayfası 258 defa okundu