Anasayfa İletişim

Tier 4 Öğrenci Vizesi Alabilmek için Hangi Prosedürler İzlenmelidir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 11:55:46

Tier-4 Öğrenci Vizesi alabilmek için tüm İngiltere Vizesi türlerinde olduğu gibi belirli başvuru prosedürleri izlenmelidir. Tier-4 Vizesi Öğrenci Vizesi prosedürleri ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi kategorilerinden biri olan Tier-4 Vizesi, Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ve Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi olarak ikiye ayrılmaktadır. Başvuru prosedürleri aynı olmakla birlikte gerektirdiği başvuru şartları ve toparlanması gereken evrak listesi farklılık göstermektedir. Vize başvuru formu doldurulma noktasında da birbirinden ayrılan bu vize türlerinin vize süresine göre belirlenmiş olan vize harçları da farklıdır ve her yıl İngiliz makamlarınca güncellenmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

Bu iki vize türü için de başvuru sahipleri öncelikle vize başvurularında elzem olan pasaport için ilçe nüfus müdürlüğüne giderek başvuruda bulunmalıdır. Pasaport sahibini olunduktan sonra seçilen vizenin başvuru formu doldurulmalı ve istenilen vize süresine göre belirlenmiş olan vize harcı yatırılmalıdır. Daha sonra vize için gerekli olan evrakların listesi uzmanlarımız tarafından başvuru sahiplerine verilecek olup, talep edildiği takdirde vize başvuru dilekçesi uzmanlarımızca yazılabilecektir. Gerekli belgeler eksiksiz toparlandıktan ve başvuru dosyası titizlikle hazırlandıktan sonra danışmanlarımız tarafından başvuru sahibi adına alınan randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunarak başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler verilmelidir.

Tier-4 Öğrenci Vizesi türlerinden biri olan Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi, şartlarından biri (aynı zamanda gerekli belgeler listesinde olması gereken) başvuru sahibinin yalnızca eğitim amacıyla gidiyor olduğunu kanıtlayabiliyor olması gerekliliğidir. Akredite olmuş bir eğitim kurumundan alınan kabul belgesi (CAS- Confirmation of Acceptance for Studies), dil eğitimi alınacak bireylerin ise İngilizce yeterliliğini kanıtlayan (B2 seviyesinde olduğuna dair) belgesi, ödenmişse eğitim alınacak kurumun ücretinin ödendiğine dair belge gibi evrakların başvuru dosyasına eklenmesi gereklidir. Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvurusu yapmak isteyen bireyler diğer şartları öğrenebilmek için bizimle iletişime geçebilirler.

Bir diğer Tier-4 Öğrenci Vizesi olan Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi şartlardan biri yalnız veya bir refakatçi ile seyahat edecek çocukların ebeveynlerinin muvafakat ettiklerine dair belgenin vize memuruna sunulacak olan dosyada bulunmasıdır. Çocuk haklarına ve İngiltere’deki çocukları koruma yasalarına uygun hazırlanmayan seyahatler vize reddi ile karşı karşıya kalacaktır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için uzmanlarımızla iletişime geçilmesi önerilmektedir.

İngiltere vizesi reddine itirazlar için tıkla!

İnsan hakları çerçevesinde evrensel çocuk hakları ve Birleşik Krallık’taki çocukları koruma kanunlarına uygun şekilde seyahat planı hazırlanması hem vize başvuru değerlendirme sürecinde hem de seyahat sırasında oluşabilecek riskleri en aza indirmeye yardımcı olacaktır.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Tier-4 Öğrenci Vizesi türleri hakkında detaylı bilgi almak ve şartlarının tümünü öğrenmek için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz. Firmamızın Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofislerini ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

"Tier 4 Öğrenci Vizesi Alabilmek için Hangi Prosedürler İzlenmelidir?" sayfası 246 defa okundu