Anasayfa İletişim

Öğrenciyken Vize Almak Kolay mıdır?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 15:18:29

Öğrenciyken vize almak kimilerine göre zor ve meşakkatli bir yoldur. Vize başvuru prosedürleri ve başvuru gerekli evraklarının toparlanması bakımından doğru olan bu bakış açısı, vize başvuru sürecinde konusunda uzmanlarımızdan yararlanıldığı takdirde değişecektir.

İngiltere’de çeşitli sürelerde lise, lisans, yüksek lisans, dil okulu gibi eğitimlere katılmak isteyen bireylerin başvurabileceği İngiltere Öğrenci Vizesi türleri İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak dört kategoriye ayrılmıştır.

İngiltere’de eğitim görmek üzere bu dört kategorideki vizelerden birini, başvuru sahibinin gidiş amacı, vize süresi, bulunduğu şartların uygunluğu ve başvuru dosyasında bulunması gereken evraklara uygun seçerek başvuruda bulunabilirsiniz.Her vize türünün belirli şartları bulunmakla birlikte öğrenciyken vize almak birçok öğrenci için zor ve karmaşık görünmektedir. Ancak firmamız başvuru sürecinin başından sonuna kadar başvuru sahibine profesyonel danışmanlık hizmeti vererek vize başvurusunun yüksek oranda olumlu olmasını sağlamaktadır.

İngiltere’de eğitim üzerine danışmanlık alabilmek için tıklayın!

Örnek olarak Tier-4 Öğrenci Vizesi verilmek istenirse, başvuru sahibinin İngiltere’de uzun süreli olarak almak istediği eğitim için başvurması geren vize türü olarak verilir. Tier-4 Vizesi şartlarından biri, İngiltere ogrenci vizesi gerekli evraklar listesinde bulunan belirli belgelerle başvuru sahibinin bu vize türünü almaya uygun olduğunu kanıtlamasıdır. Başvuran bireylerin, gerçekten öğrenci olma amacıyla İngiltere’ye gitme niyeti olduğunu kanıtlaması, sağlaması gereken ilk şartlardan biridir. Bunu, eğitim göreceği kurumdan alacağı kabul yazısı gibi resmi kurum ve kuruluş belgeleriyle sağlayabilir. İngiltere ogrenci vizesi gerekli evraklar içinde bulunması gereken diğer evraklar, İngiltere’de kalmak için maddi imkanlarının yeterli olduğunu ifade eden banka hesap bilgileri, ödenmişse eğitim masraflarının belgeleri, varsa tapu belgeleri, birey bu vize ile dil eğitimi alacaksa -geçerli dil sınavları veya sertifikalarıyla- B2 seviyesinde İngilizce yeterliliği olduğunu ve daha birçok şartları kanıtlaması gereklidir.

İngiltere Öğrenci Vizesi red sebepleri içerisinde başvuru sahibinin başvurduğu vize türünün şartlarını taşımaması vize memurlarınca öncelikli olarak dikkat edilen husustur. Örneğin İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi başvurularında başvuru sahibi bu vize türünün yalnızca 6 ay ve daha kısa süreli eğitimler için alınabildiğini bilmelidir. 6 aydan kısa süreli mesleki eğitimler, yaz okulu, dil okulu gibi eğitimler için izin verilmektedir. Bunlar dışında çalışma, yerleşme vb. amaçlar taşıdığı tespit edilen veya şüphelenilen bireylerin vize başvuruları reddedilmektedir. 

Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi ise İngiltere’de 11 aydan uzun süreli alınacak eğitimler için başvurulması gereken vize türüdür. Bu vizeye başvuracak kişilerin gerçekten eğitim alma amacı taşıdığını ispatlaması gereklidir. Bunun için akredite olmuş eğitim kurumlarından alınacak kabul yazısı veya eğitim alınacak kurumun ücretinin ödendiğinin kanıtı sunulmalıdır. Aksi takdirde başvuru sahipleri vize reddi ile karşı karşıya kalacaklardır.

İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin başvuru şartları için tıklayın!

İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere vizesi retlerine itiraz konusunda uzman firmamız İngiltere göçmenlik düzenlemeleri, mevzuatı ve uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla profesyonel hizmet vermektedir. 

Öğrenciyken vize almak konusunda endişeleri olan, vize başvurularında ret ile karşılaşmış öğrenciler uzmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile ulaşarak tüm sorularını sorabilir, vize başvuru işlemlerini ve vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme işlemlerini başlatabilir.

"Öğrenciyken Vize Almak Kolay mıdır?" sayfası 254 defa okundu