Anasayfa İletişim

Öğrenciler için Vize Türü Nasıl Belirlenir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 14:31:49

Öğrenciler için vize türü belirlemek oldukça karmaşık yapıda bir süreçtir. Bu süreçte profesyonel danışmanlık alınması vize başvuru değerlendirme sürecinde olumsuz bir sonuçla karşılaşma ihtimalini en aza indirmektedir.

İngiltere’de eğitim almak isteyen Öğrenciler için vize türü belirlemek ve başvuru kartlarının sağlanıyor olup olmadığını incelemek oldukça meşakkatli bir süreçtir. Bu süreçte vize türleri ve vize başvuru şartları hakkında uzmanlaşmış profesyonel danışmanlardan destek alınması vize reddi ile karşılaşma ihtimalini düşürmekte ve başvuru sahipleri maddi manevi kayıplar yaşamamaktadır.

Öğrenciler için vize türü belirlemek için firmamıza başvuran bireyler Tier-4 vize türlerinden birini seçebilecektir. Tier-4 Vizesi Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ve Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi olarak ikiye ayrılmaktadır ve bu vize türlerinin her biri öğrenciler için vize başvuru şartları belirlemiştir. Tier-4 Uzun Süreli Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunacak olan bireylerin başvuru dosyasına koyması gereken evraklar; maaş bordrosu, İngiliz makamlarınca belirlenmiş yaşam masrafları kadar belli bir miktar paranın banka hesabında en az 28 gündür bulunuyor olması, varsa tapu belgeleri, başvuru sahibi sponsor aracılığı ile seyahat masraflarını karşılayacak ise sponsorluk belgesi, akredite olmuş eğitim alınacak kurumdan alınacak kabul belgesi vb. olarak sıralanabilir. Bu şartları sağlayabilen lisans, yüksek lisans, doktora, post-doktora gibi eğitimlere katılma niyetinde olan bireylerin başvuru süreci uzmanlarımızca takip edilerek olumlu sonuç alma ihtimali yükseltilecektir.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

İngiltere’de eğitim almak isteyen 4-17 yaş aralığındaki öğrenciler için vize türü olarak Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunabilirler. Bu vizeye başvurabilmek için şu şartları sağlıyor olmak gerekir; akredite olmuş bir eğitim kurumundan alınan kabul belgesi (CAS- Confirmation of Acceptance for Studies), aile dışında biriyle seyahat edilecek veya İngiltere’de aile dışında bir bireyin yanında kalınacak ise ebeveynlerin muvafakat namesi, öğrencinin seyahati ve İngiltere’deki yaşamı sırasında harcayacağı finansal kaynakların bilgisi, banka hesap bilgileri, sponsorluk bilgileri gibi.

İngiltere vize prosedürleri için tıkla!

2006 yılından beri firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir şirkettir. İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrenciler için vize türünü belirlemek ve vize şartlarını öğrenmek için danışmanlarımızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilirsiniz.

"Öğrenciler için Vize Türü Nasıl Belirlenir?" sayfası 241 defa okundu