Anasayfa İletişim

Öğrenci Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 15:16:21

‘Öğrenci Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?’ sorusuna cevap arayan Öğrenci Vizesi başvuru sahipleri vize süresi ve vize süresini kısaltan öncelikli servislerle ilgili detaylı bilgiyi İngiltere vizesi konusunda uzman danışmanlarıyla hizmet veren bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Tier-4 Vizesi İngiltere’de 6 aydan uzun süreli lise, lisans, yüksek lisans, doktora gibi eğitimlere katılmak isteyen bireylerin başvurması gereken Çocuk Öğrenci Vizesi ve Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak iki türü bulunan İngiltere Vize türlerinden biridir.

Öğrenci Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?’ sorusu birçok başvuru sahibinin kafasını kurcalamaktadır. İngiltere öğrenci vizesi çıkma süresi İngiltere Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişmekte olup ortalama 3 hafta içinde belli olmaktadır. Yaklaşık 15 iş günü içerisinde sonuç alınabilen İngiltere Öğrenci Vizesi türleri İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak dört kategoriye ayrılmıştır.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

İngiltere öğrenci vizesi başvurularında başvuru sahipleri ekstra bir ücret ödeyerek yararlanılan Öncelikli Servisler ile başvuru değerlendirme sürecini kısaltabilmektedir. İngiltere Vize türlerinin değerlendirilme süresini kısaltabilen Öncelikli Servislerin belirli başvuru şartları vardır. Öncelikli Servislerden bazıları başvuru merkezlerinden başvuru yapıldığı takdirde kullanılabilmektedir. Örneğin Randevu Almadan İngiltere Vizesi Başvuru Servisi (Premium Lounge Service) İstanbul, Ankara ve İzmir başvuru merkezlerinden alınabilmekte, Randevusuz Giriş (Flexi Appointment) için ise Türkiye’de bulunan tüm İngiltere Vize Başvuru Merkezlerinden başvuru yapılabilmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi çıkma süresini kısalmak için kullanılan Öncelikli Servislerden Ektra Öncelikli Servis (Super Priortiy Visa Servise), Öğrenci Vizesi türlerinden olan Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi ile kullanılamamaktadır.

Öncelikli Servis türleri için tıklayın!

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

"Öğrenci Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?" sayfası 254 defa okundu