Anasayfa İletişim

Öğrenci Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 15:09:00

Öğrenci vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta başvurulan vize türünün şartlarının başvurmak isteyen kişiye uyup uymadığının araştırılmasıdır. İngiltere’de eğitim almak isteyen bireyler hangi vize türüne başvurmaları gerektiğini firmamıza danışabilirler.

Öğrenci vize başvurusu yapmak isteyen bireylerin seçebilecekleri dört kategori vardır. Bunlar; İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak belirlenmiştir. Her birinin belirli başvuru şartları bulunmaktadır. Tier-4 Vizesi İngiltere’de 6 aydan uzun süreli lise, lisans, yüksek lisans, doktora gibi eğitimlere katılabilmek için başvurulması gereken Çocuk Öğrenci Vizesi ve Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak iki türü bulunan İngiltere Vize türlerinden biridir.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi şartlarından biri başvuru sahibinin yalnızca eğitim amacıyla gidiyor olduğunu kanıtlayabiliyor olması gerekliliğidir. Maaş bordrosu, akredite olmuş bir eğitim kurumundan alınan kabul belgesi (CAS- Confirmation of Acceptance for Studies), dil eğitimi alınacak bireylerin ise İngilizce yeterliliğini kanıtlayan dil belgesi, ödenmişse eğitim alınacak kurumun ücretinin ödendiğine dair belge vb. evrakların başvuru dosyasına eklenmesi gereklidir. Tier-4 İngiltere Uzun Dönem öğrenci vize başvurusu yapmak isteyen bireyler diğer gerekli belgeleri öğrenebilmek için bizimle iletişime geçebilirler.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken vize başvuru şartlarından bazıları; tek başına veya bir refakatçi ile seyahat edecek çocukların ebeveynlerinin muvafakatname, kabul belgesi, sponsor aracılığı ile gidilecekse sponsorluk belgesi vb. Çocuk haklarına ve İngiltere’deki çocukları koruma yasalarına uygun hazırlanmayan seyahatler vize reddi ile karşı karşıya kalacaktır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için uzmanlarımızla iletişime geçilmesi önerilmektedir. İnsan hakları çerçevesinde evrensel çocuk hakları ve İngiltere’deki çocukları koruma kanunlarına uygun şekilde seyahat planı hazırlanması öğrenci vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasını sağlayacaktır.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen bireyler 6 aydan kısa süreli dil okulu, yaz okulu vb. eğitimlere katılma niyetinde olmalıdır. Yalnızca bu eğitim için gittiğini, kendi ülkesine geri döneceğini kanıtlayan belgeleri başvuru dosyasına koyması öğrenci vize başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken diğer bir husustur. İngiltere Turist Öğrenci Vize başvurusunda bulunmak isteyen bireyler detaylı bilgi için danışmanlarımızla irtibata geçebilirler.

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurusunda dikkat edilmesi gereken noktalara örnek olarak bireyin 6 ile 11 ay arasında İngilizce dil eğitimi almak amacıyla gidiyor olması gereklidir. Başvuru sahibi, alacağı bu dil eğitiminin kendisi için çok gerekli olduğunu belirtmelidir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere öğrenci vize başvurusu nasıl yapılır, hangi vize türü bana uygun, seçtiğin vize türünün başvuru şartlarını nasıl öğrenebilirim gibi sorularınız varsa danışmanlarımızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilirsiniz.

"Öğrenci Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?" sayfası 246 defa okundu