Anasayfa İletişim

Öğrenci Pasaportuna Vize İngiltere Konsolosluğunda mı Basılır?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 16:03:58

İngiltere vize prosedürlerinin tüm basamakları uygulandıktan sonra Öğrenci pasaportuna vize İngiltere Konsolosluğunda basılmaktadır.

Öğrenci pasaportuna vize İngiltere başvuru yapan bireyler, bu pasaportun şartlarını taşıyor olmalıdır. Örneğin halihazırda öğrenim gördüğü okuldan öğrenci belgesi sunması gereklidir. Öğrenci pasaportuyla vize başvuru yapan bireyler vize başvurusu için gerekli olan belirli adımları atmalı, İngiliz makamlarınca belirlenen prosedürlere uygun başvuru yapmalıdır. Aksi takdirde vize reddi ile karşılaşabilmektedir. Başvuru prosedürlerindeki bir eksiklik ya da hata nedeniyle vize reddi almamak için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru prosedürlerine başlayabilmek için öncelikle kişinin öğrenci pasaportu sahibi olması gerekir. Pasaport sahibi olabilmek için yaşadığınız ilçedeki nüfus müdürlüğüne pasaport başvurusunda bulunabilirsiniz. Pasaport alındıktan sonra başvurulmak istenilen vize türünün başvuru formu doldurulmalıdır. İngiltere’de alınmak istenen eğitim süresine göre belirlenen vize ücretinin yatırılmasından sonra uzmanlarımızca başvuru sahibine temin edilecek olan başvuru için gerekli belgeler listesindeki evraklar eksiksiz şekilde başvuru dosyasına koyulmalıdır. Bu evraklarından bazıları şu şekilde örneklendirilebilir: bireyin şahsi bilgileri, varsa tapu belgeleri, maaş bordrosu, daha önceki eğitim bilgileri, varsa İngilizce dil seviyesini kanıtlayan sınav sonuç belgeleri. Bu evrakların kişiden kişiye değişiklik göstermesinin nedeni her bireyin kişisel durumu farklılık göstermesidir. İngiltere Vizesi harçlarını yatırmayan kişiler vize başvurusu yapamamaktadır. Vize harç ücretlerinin güncel bilgilerini öğrenebilmek için danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

Öğrenci pasaportuna vize bilgileri, vize onayı verildiği takdirde İngiltere Konsolosluğunda basılır ve başvuru sahibine kargo yoluyla iletilir. Öğrenci pasaportuna sahip olan ve İngiltere Öğrenci Vize türlerinden birine başvurmak isteyen bireyler, İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak dört adet seçebilecekleri vize türü olduğunu bilmelidir. Her vize türünün kendine özgü başvuru şartları mevcuttur. Bu başvuru şartlarını sağlamayan bireyler vize reddi ile karşılaşacaktır. Vize reddi almak istemiyorsanız veya vize başvuru şartlarını sağlamadığınız gerekçesi ile vize reddi aldıysanız uzmanlarıyla vize reddine itiraz başvurusu yapabilmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir firmadır. Alanında uzman danışmanlara İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"Öğrenci Pasaportuna Vize İngiltere Konsolosluğunda mı Basılır? " sayfası 266 defa okundu