Anasayfa İletişim

Öğrenci Pasaportu İngiltere Vize Randevusunda Avantaj Sağlar mı?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 16:01:11

Öğrenci pasaportunun, İngiltere Öğrenci Vize türlerine başvurmak isteyen bireylere ne gibi yararları bulunmakta olduğu hep araştırılmıştır. Öğrenci Pasaportu hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’ye eğitim, turistik, yerleşme vb. herhangi bir amacıyla gitmek isteyen bireylerin İngiltere Vizesi alması gereklidir. Her vize türünde olduğu gibi İngiltere vize türlerinde de başvuru işlemlerini yapabilmek için bireylerin pasaport sahibi olması gereklidir. Pasaport çeşitleri Umumi pasaport (bordo), hususi pasaport (yeşil) ve hizmet pasaportu (gri) olarak ayrılmıştır. Bu pasaportlara başvurabilmek için belirli şartları taşıyor olmak gereklidir.

Öğrenci pasaportu sahibi bireyler İngiltere’ye eğitim amacıyla giriş yapmasını sağlayacak olan vize türlerinden hangisine başvuracağını doğru olarak belirlemelidir. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak belirlenmiştir. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

Öğrenci pasaportu İngiltere Vizesi alırken bireylere bazı yararlar sağlamaktadır. Bunların başında vize memurunun başvuru sahibinin pasaportuna bakarak uygun pasaport sahibi olarak uygun vize türüne başvuru yaptığını tespit etmesi gelmektedir. Ancak öğrenci pasaportu sahibi olan bireylerin vize başvurularının kesin kabul alacağı gibi bir yanılgıya düşülmemelidir. Vize başvurularında başvuru prosedürlerine uyulması gereklidir. İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru prosedürlerine başlayabilmek için öncelikle kişinin öğrenci pasaportu sahibi olması gerekir. Pasaport sahibi olabilmek için yaşadığınız il/ilçedeki Nüfus Müdürlüğüne pasaport başvurusunda bulunabilirsiniz. Pasaport alındıktan sonra başvurulmak istenilen vize türünün başvuru formu doldurulmalıdır. İngiltere’de alınmak istenen eğitim süresine ve vizenin türüne göre belirlenen vize ücretinin yatırılmasından sonra uzmanlarımızca başvuru sahibine temin edilecek olan başvuru için gerekli belgeler listesindeki evraklar eksiksiz şekilde başvuru dosyasına koyulmalıdır. Bu evraklarından bazıları şu şekilde örneklendirilebilir: kişinin şahsi bilgileri, bağımlıları varsa veya onlarla İngiltere’ye gidecek ise bağımlıların şahsi bilgileri, varsa tapu belgeleri, maaş bordrosu, daha önceki eğitim bilgileri, varsa İngilizce dil sınav sonuçları.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

Bu evrakların listesi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bunun nedeni her bireyin yaşam standartlarının farklılık göstermesidir. İngiltere Öğrenci Vizesi ücretlerini yatırmayan kişiler vize başvurusu yapamamaktadır.

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"Öğrenci Pasaportu İngiltere Vize Randevusunda Avantaj Sağlar mı? " sayfası 274 defa okundu