Anasayfa İletişim

Öğrenci için Vize Evrakları Nasıl Hazırlanmalıdır?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-05 08:25:47

İngiltere Öğrenci için vize evrakları Birleşik Krallık’ta eğitim görmek isteyen kişilerin alacağı eğitimin türü, süresi vb. kriterlere göre değişkenlik göstermektedir. İngiltere vize başvuru evrakları hazırlanırken hataya düşmemek için danışmanlık hizmetlerinden yararlanılması vize sonucunu olumlu etkileyecektir.

İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrenciler için vize evrakları vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. İngiltere öğrenci vize türleri; İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak dört kategoriye ayrılmıştır.

İngiltere’ye eğitim görme niyetiyle seyahat etmek isteyen öğrenci için vize evrakları, gidiş amacı, talep edilen vizenin süresi, bireyin bulunduğu şartların vize türüne uygunluğu ve bireyin başvuru dosyasında bulunması gereken evrakları etkilemektedir. Öğrenci için vize evraklarına örnek olarak Tier-4 Öğrenci Vizesi verilirse, başvuru sahibinin İngiltere’de almak istediği eğitimin 11 aydan uzun olması ve lise, lisans, yüksk lisans gibi seviyelerde olması halinde başvurması geren vize türü olarak verilir. İngiltere Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi gerekli evraklar listesinde bulunan belirli belgelerden bazıları şunlardır; bireylerin, gerçekten öğrenci olma amacıyla İngiltere’ye gitme niyetinin olduğunu kanıtlaması, eğitim göreceği kurumdan alacağı kabul yazısı gibi resmi kurum ve kuruluş belgeleriyle sağlayabilir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için gerekli evraklara buradan ulaşabilirsiniz. 

İngiltere öğrenci vizesi gerekli evraklar içinde bulunması gereken diğer evraklar, İngiltere’de kalmak için maddi imkanlarının yeterli olduğunu ifade eden banka hesap bilgileri, ödenmişse eğitim masraflarının belgeleri, varsa tapu belgeleri, birey bu vize ile dil eğitimi alacaksa geçerli dil sınav sonuçlarıyla B2 seviyesinde İngilizce yeterliliği olduğunu kanıtlaması gereklidir. Eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgiler içeren bu evrakların toparlanmasında titizlikle ve dikkatle çalışılmalıdır.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

Vize türümü nasıl belirleyebilirim, gerekli evrakların listesini nereden elde edebilirim gibi sorularınız varsa danışmanlarımızla iletişime geçerek başvuru evraklarındaki bir eksiklik veya hata nedeniyle vize reddi alma ihtimalini en aza indirebilirsiniz. Firmamızın danışmanları başvuru sürecini başından sonuna kadar takip ederek vize başvuru sonucunun olumlu olmasını sağlamaktadır.

Brexit süreci sebebiyle İngiltere vizesi başvurularının nasıl şekilleneceğine dair İngiltere Vizesi Son Gelişmeler sayfasını takip edebilirsiniz.

Firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"Öğrenci için Vize Evrakları Nasıl Hazırlanmalıdır? " sayfası 292 defa okundu