Anasayfa İletişim

İngiltere'ye Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 16:44:36

İngiltere’ye Öğrenci Vizesi nasıl alınır sorusu İngiltere’de eğitim görmek isteyen birçok gencin kafasını kurcalamaktadır. İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinden kendinize uygun olanı belirleyebilmek ve bu vize türlerine başvuru prosedürlerini öğrenebilmek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’ye Öğrenci Vizesi ile gitmek isteyen öğrenciler İngiltere Vizesi başvuru prosedürlerini uygulayarak vize başvuru sonucunun olumlu olma ihtimalini artırabilmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru prosedürlerrine başlayabilmek için öncelikle kişinin başvurduğu vize türüne uygun pasaport sahibi olması gerekir. Pasaport sahibi olabilmek için bireyler yaşadıkları il veya ilçedeki Nüfus Müdürlüğüne pasaport başvurusunda bulunabilmektedir. Pasaport alındıktan sonra başvurulmak istenilen vize türünün başvuru formu doldurulmalıdır.

İngiltere’ye Öğrenci Vizesi nasıl alınır diye düşünen bireyler İngiltere’ye eğitim amacıyla giriş yapmasını sağlayacak olan hangi vize türüne başvuracağına karar vermelidir. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak belirlenmiştir.

İngiltere’de eğitim alabilmek amacıyla başvuru için tıklayın!

İngiltere’de alınmak istenen vize belirlendikten sonra, eğitim süresine göre belirlenen vize ücretinin yatırılması, uzmanlarımızca başvuru sahibine temin edilecek olan başvuru için gerekli belgeler listesindeki evraklar eksiksiz şekilde başvuru dosyasına koyulması gereklidir. Bu evraklarından bazıları şu şekilde örneklendirilebilir: kişinin şahsi bilgileri, bağımlıları varsa veya onlarla birlikte İngiltere’ye gidecek ise bağımlıların şahsi bilgileri, varsa tapu belgeleri, daha önceki eğitim bilgileri, varsa İngilizce dil sınav sonuçları, eğitim alınacak okuldan alınan kabul belgesi vb. Bu evrakların listesi kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Bunun nedeni her bireyin yaşam standartlarının farklılık göstermesidir. İngiltere Öğrenci Vizesi harcını yatırmayan kişiler vize başvurusu yapamamaktadır. Başvuru sahibi adına firmamızca alınan randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunarak biyometrik bilgiler ve başvuru dosyası İngiltere Konsolosluğunda değerlendirilmek üzere gönderilmesi için teslim edilmelidir.

2006 yılından beri firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermektedir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere'ye Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?" sayfası 291 defa okundu