Anasayfa İletişim

İngiltere'ye Öğrenci Vizesi Alırken Vize Türü Nasıl Belirlenir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-05 09:01:19

İngiltere’ye Öğrenci Vizesi alırken dikkat edilecek hususlardan en önemlisi vize türünün başvuru sahibinin İngiltere’ye seyahat amacına uygun olmasıdır.

İngiltere’ye Öğrenci Vizesi türünün belirlenmesi başvuru sürecinde atılması gereken önemli adımlardan bir tanesidir. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri; İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak dört kategoriye ayrılmış olup bu kategorilerin her birinin kendi başvuru şartları mevcuttur. Doğru vize türüne başvuru yapabilmek için bu vize türleri ve şartları hakkında detaylı bilgiye sahip olan danışmanlarımızla iletişime geçerek vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

İngiltere’ye öğrenci vizesi başvuru prosedürleri tüm vize türleri için ayı olmakla beraber bu prosedürler pasaport sahibi olan bireylerin vize türünü belirleyip vize harcını yatırmasıyla başlamaktadır. İngiltere’ye öğrenci vizesi ile gitmek isteyen bireyler; İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesini tercih edecek ise 6 ay ve daha kısa süreli mesleki eğitimler, dil okulları vs. den kabul alması gereklidir. İngiltere Uzatılmış Öğrenci Vizesi ile İngiltere’de eğitim alacak bireyler yalnızca dil eğitimi için 6 ile 11 ay aralığında süreyle başvuruda bulunabilirler. Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi uzun dönem eğitim alacak 4-17 yaş aralığındaki çocukların başvurması gereken, Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ise lisans, yüksek lisans, doktora gibi eğitimlere katılacak bireylerin başvurması gereken vize türlerinden biridir. Bu vize türlerinin şartları hakkında detaylı bilgi için firmamızın danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Danışmanlarımızın başvuru sahibine temin edeceği İngiltere vizesi başvuru için gerekli evraklar listesi eksiksiz şekilde tamamlanarak başvuru formu doldurulmalı, vize başvuru dilekçesi yazıldıktan ve başvuru sahibi adına İngiltere Vizesi Başvuru Merkezlerinden randevu alındıktan sonra randevu gün ve saatinde başvuru dosyası ile biyometrik bilgiler İngiltere Konsolosluğunda değerlendirilmesi için teslim edilmelidir. İngiltere Vizesi başvuru merkezleri İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Antep, Adana şehirlerinde bulunmaktadır. İngiltere vize prosedürleri için tıkla!

Türkiye ve İngiltere’de Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofisleri bulunan firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermektedir. Uzmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere'ye Öğrenci Vizesi Alırken Vize Türü Nasıl Belirlenir? " sayfası 286 defa okundu