Anasayfa İletişim

İngiltere’de Üniversite Deneyimi

Güncellenme Tarihi: 2019-04-10 10:03:08

İngiltere İngilizcenin ve kaliteli üniversitelerin vatanı. Bu yüzden her yıl binlerce uluslar arası öğrenci İngiltere öğrenci vizesine başvuruyor.

Hem kültürel yapısı, hem de Avrupa'da önemli konuma sahip olması bakımından öğrencilere önemli bir deneyim kazandıran İngiltere'de eğitim, dil kursu ve üniversite eğitimi için cazip bir ülkedir. İngiltere’de birçok popüler üniversite var. İngiltere vizesini almış uluslar arası öğrenciler eğitim hayatları boyunca tüm İngiltere’yi gezip görebilirler. Öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirler ise başta Londra olmak üzere Brighton, Cambridge, Bournemouth ve Manchester. Londra’daki üniversitelerde okuyan öğrenciler okul tatillerinde Brighton, Bournemouth gibi sahil kasabalarına giderler. Bunun yanı sıra Londra kadar çok olmasa da sahil kasabalarının da çok iyi üniversiteleri vardır.

Bunlardan bir tanesi de Sussex Üniversitesi. Brighton’da bulunan Sussex üniversitesi 3000 master öğrencisiyle birlikte toplam 10.000 öğrenciye sahip İngiltere’nin önde gelen üniversitelerindendir. Kampüsü şehir merkezine 8 km uzaklıktadır. Brighton’da eğitim gören İngiltere öğrenci vizesi sahibi öğrenciler trenle birkaç saatte Londra’yı da gezip görebilirler.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

2008 yılında Times Higher Education University World Rankings'de Sussex Üniversitesi İngiltere'deki üniversiteler arasında 20. sırada, Avrupa'da 50. ve dünyada 150. sırada yer alır. Sussex Üniversitesi, biyomedikal bilim, işletme ve yönetim, dijital medya, uluslar arası güvenlik, modern diller ve bilim lisans programlarını geliştirmektedir. 

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir firmadır. İngiltere öğrenci vizesi türleri de dahil olmak üzere diğer her çeşit İngiltere vizesive İngiltere ile ilgili her konuda profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla iletişime geçiniz. 

"İngiltere’de Üniversite Deneyimi" sayfası 3516 defa okundu