Anasayfa İletişim

İngiltere’de Eğitim Görmek İçin Burslar ve Finansal Destekler

Güncellenme Tarihi: 2019-04-10 10:03:07

İngiltere’de Tier-4 Uzun Dönem İngiltere Öğrenci Vizesi alarak bir eğitim programına katılmak isteyen uluslararası öğrenciler için burslar, para yardımları, finansal ödüller, krediler gibi birçok finansal destek seçeneği bulunmaktadır.

Burslara olan talep her zaman verilen burs sayısından fazladır. Bu nedenle İngiltere’ye eğitim için gitmek üzere burs başvurularını mümkün olduğu kadar erken yapılması tavsiye edilmektedir.

Education UK internet sitesini kullanarak binlerce burs arasında arama yapabilirsiniz. Bu arama motoru İngiltere’de verilen tüm bursları listelemediği halde burs aramaya başlamak için mükemmel bir yerdir. Bu websitesine alternatif olarak ilgilendiğiniz okulların, kolejlerin ve üniversitelerin internet sitelerine bakabilirsiniz. Bu sayfalarda listelenmemiş burs programlarını bulabilirsiniz.

İngiltere’de Tier-4 Uzun Dönem İngiltere Öğrenci Vizesi ile eğitim alabilmek için hükümetler, vakıflar ve diğer kuruluşlar tarafından sunulan bir dizi burs programı bulunmaktadır. Türkiye’deki öğrencilere sunulan burslar olup olmadığını öğrenmek için Eğitim Bakanlığına, yerel British Council ofisine veya okulunuza danışabilirsiniz. Chevening UK hükümet bursları, Commonwealth Bursları, Erasmus Bursları, Royal Society hibeleri vb. birkaç global program örnek olarak verilebilir. 

Uyruğunuza bağlı olarak İngiltere hükümetinden kredi veya finansal destek alma hakkınız olabilir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi için UKCISA’nın internet sitesini ziyaret edebilir ya da doğrudan firmamız ofisleri ile irtibata geçerek uzman danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Yukarıda sayılan burslar ve finansal destekler dışında Türkiye'deki kurumların vermiş olduğu burslar da bulunmaktadır. Uzun Dönem İngiltere Öğrenci Vizesi ile İngiltere’de eğitim alınabilmesi için TÜBİTAK’ın yurt dışında doktora yapmak isteyen öğrencilere yönelik bir burs programı bulunmaktadır. Bu program kapsamında yıllık 60 bin dolara kadar burs verilecektir. Bir diğer Türkiye'deki kurumların verdiği önemli burs programı ise Milli Eğitim Bakanlığı'nın vermiş olduğu burstur. Bu bursun duyuruları sonbaharda yapılmaktadır.

Bu noktada unutmamanız gereken husus; finansal destek olsa bile bazı giderleri kendi başınıza karşılamanız  gerekebileceğidir. Mesela bunlar, seyahat, konaklama veya kurs ücretinin bir kısmı olabilir. Bu nedenle aldığınız finansal desteğe dâhil olan ve olmayan giderleri mutlaka araştırmalısınız.

Finansal destek bulmak için de doğru zaman eğitim programına kayıt olmadan önce araştırmaktır. Özellikle de akademik yılın ortasında finansman bulmak oldukça zor olabilir. İngiltere’de finansal güçlükler yaşıyorsanız, tavsiyeler için UK CISA’nın internet sitesini ziyaret edebilir ya da danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

Tier-4 Uzun Dönem İngiltere Öğrenci Vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması ve hassasiyet gösterilmesi gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması önem taşımaktadır.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Başvuru prosedürleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

"İngiltere’de Eğitim Görmek İçin Burslar ve Finansal Destekler" sayfası 3692 defa okundu