Anasayfa İletişim

İngiltere'de Burs Seçenekleri ve ve İngiltere Öğrenci Vizesi

Güncellenme Tarihi: 2019-04-10 10:03:07

İngiltere’de lisans veya lisansüstü seviyede üniversite eğitimi almak isteyenler burs seçeneklerini mutlaka araştırmalılar. Tüm okul ve konaklama masrafları da ayarlandıktan sonra İngiltere öğrenci vizesine başvurabilirsiniz.

İngiltere’de lisans seviyesinde, özellikle de yüksek lisans veya doktora seviyesinde üniversite eğitimi alacak olan öğrenciler mutlaka burs seçeneklerini değerlendirmeliler. Eğitim süreciniz boyunca başarılı bir akademik seviyeye sahip olanlar ve İngilizcesi çok iyi seviyede olanlar, burs seçeneklerini düşünebilirler. Eğitim süreçleri boyunca iş tecrübesi de edinmiş adaylar ise, diğer adaylara nazaran burs konusunda daha çok şansı olan adaylardır. Unutmayın ki her ne kadar başvurmak istediğiniz burs programlarının kriterlerine uyum sağlasanız da, burs mutlaka çıkacak diye bir şart yoktur çünkü burslara başvuran milyonlarca öğrenci vardır.

İngiltere’de üniversite eğitimi almak isteyenler bilmeliler ki burs seçenekleri çeşit çeşittir. Bazı burslar tam kapsamlı burslar olurken; yani bazı burslar uçak biletlerinizden okul ücretinize, okul ücretinizden İngiltere öğrenci vizesi masraflarınıza kadar her şeyi karşılarken bazı burslar yalnızca okul ücretini karşılayabilir. Dolayısıyla başvurmak istediğiniz burs programlarının koşullarını incelemekle beraber burs programlarına hangi ücretlerin dahil olduğunu da incelemeniz gerekir. Örneğin Erasmus programı da bir nevi Avrupa’daki bir üniversite 6 ay gibi bir sürede eğitim almanızı sağlayan bir burs programı ve öğrenci değişim programıdır, öğrenci okul ücretini ödemez ayrıca öğrenciye hibe de verilir ancak öğrenci, İngiltere öğrenci vizesi işlemlerini kendisi veya danışmanlık şirketi ile yapabilir.

İngiltere  öğrenci vizesi başvurusu da dahil olmak üzere her kategorideki İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış ve İngiltere ve Türkiye’de 2006 yılından bu yana hizmet sunmakta olan danışmanlık şirketimizle İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

"İngiltere'de Burs Seçenekleri ve ve İngiltere Öğrenci Vizesi" sayfası 2705 defa okundu