Anasayfa İletişim

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi Reddi Alınırsa Ne Yapılmalıdır?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 09:58:55

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci vizesi reddi alınırsa, vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu yapılabilmektedir. Ziyaretçi Vizesi türlerinden hiçbiri için itiraz davası açılamamaktadır. Bunu için uzmanlarımızdan profesyonel destek alınması önerilmektedir.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi 18 yaşından büyükler için 6 aydan az olmak kaydıyla İngiltere’ye yaz okulu, mesleki eğitim vb. gibi eğitimlere katılmak amacıyla başvurulabilecek vize türüdür. Öğrenci Ziyaretçi Vizesi İngiltere’de en az 1 hafta en fazla 6 aya kadar kalmayı sağlayan çok girişli bir vize türü olmakla birlikte bu vize sahibine İngiltere’de çalışma izni/hakkı vermemektedir. Her ne sebeple olursa olsun İngiltere’ye bu vize ile giriş yapan kişiler ücret elde edebileceği bir işte çalışamayacaklardır. Ancak kamu yararına çalışan kurum, kuruluş, dernek veya vakıflarda gönüllü olarak herhangi bir karşılık edinmeden çalışabileceklerdir.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi reddi nedenleri çok çeşitli olabilmektedir. Bunlara örnek olarak ilk başta başvurulan vize türünün başvuru şartlarını taşımıyor olmak gelir. Kısa Süreli Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurularındaki şartlardan biri Birleşik Krallık’a yalnızca eğitimler, kurslar vb. için gidiyor olmaktır. Başvuru sahipleri 6 aydan kısa süreli mesleki eğitim, dil okulu, yaz okulu gibi eğitimlere katılmayacak ise bu vize türüne başvurmamalı, başvurduğu takdirde vize reddi ile karşılaşacaktır. Aynı zamanda bu vize sahiplerinin İngiltere’ye gittiklerinde bir karşılık alarak çalışmış olmasının tespiti durumunda ileride başvuracağı vizelerin değerlendirilme sürecinde olumsuz intiba bırakacak ve vize reddi verilmesine neden olacaktır. Başvuru sahibinin İngiltere’ye gittiğinde vizenin hak ve yükümlülüklerine uymayacağından şüphelenildiği durumlarda da vize reddi verilebilmektedir.

İngiltere vizesi reddine itirazlar için tıkla!

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi reddi alınmasının bir diğer sebebi de başvuru evrakları arasında eksik veya gerçeğe aykırı bilgi bulundurulmasıdır. Başvuru belgeleri vize başvurusunun değerlendirilme süreci içinde oldukça önemlidir. Başvuru evrakları arasında; İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesine başvuracak bireylerin -diğer İngiltere Vizesi türlerinde olduğu gibi- seyahat masraflarını karşılayacak kadar paranın banka hesabında olduğunu ve yaşam giderlerini karşılayabilecek varlıklara/gelire sahip olduğunu (maaş bordrosu, varsa tapu belgesi vb.) kanıtlayan belgelerin bulunması gereklidir. Yalnızca finansal değil diğer çeşitli yeterlilikleri de göz önünde bulunduran vize memuru; başvuru sahibinin genel ret sebeplerinden herhangi birine sahip olmadığına çalışma ve iş tecrübesi edinme amacı taşımadığına ve 6 ay ve kısa süre içinde alacağı eğitim sonrasında ülkesine geri dönüp dönmeyeceğine bakarak vize reddine veya vize onayına karar vermektedir. Başvuru sahipleri başvuru dosyalarına koyması gereken başvuru için gerekli belgeler listesini firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Başvuru belgelerini eksiksiz ve doğru bilgiler ile hazırlayan ve başvurduğu vize türünün gerekliliklerini tam olarak yerine getiren başvuru sahipleri vize reddi alma ihtimalini en aza indirmektedir. Bu konuda uzmanlarımızdan profesyonel destek alabilir, telefon aracılığıyla da bilgi alarak vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi reddine nasıl itiraz edilir, vize reddi almamak için neler yapılması gerekir gibi sorularınız varsa detaylı bilgi için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilir ve firmamızın Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofislerini ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

"İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi Reddi Alınırsa Ne Yapılmalıdır?" sayfası 280 defa okundu