Anasayfa İletişim

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi Başvuru Formu Nedir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 09:49:44

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için gerekli belgelerden olan İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi başvuru formu, uzmanlarımızca başlatılacak olan başvuru işlemleri sırasında temin edilecek, uzmanlarımızın yönlendirmesi ve bilgilendirmesiyle doldurulacaktır.

İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesi başvuru formu, İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurularının tümünde olduğu gibi başvuru sahiplerinin başvurduğu vize türüne göre gerekli olan bilgilerini yazacağı ve başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için elzem olan bir formdur.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi başvurusu için gerekli evrakları başvuru sahiplerinin maddi ve şahsi bilgilerine göre de değişiklik göstermektedir. İngiltere Vizesi türleri başvuruları için her biri farklı şartları ve gereklilikleri içermektedir.

İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesi başvuru formu, başvuru işlemlerini başlatabilmek için doldurulması gereken ve daha sonra vize başvuru güncel harcını da yatırarak başvuru işlemlerini başlatacak olan formdur. Bu formu içeriğinde başvuru sahibinin maddi ve şahsi tüm bilgileri yer almalıdır. Eksik veya gerçeğe aykırı bilgi içeren vize başvuru formları vize reddi ile karşı karşıya kalacaktır. Bu nedenle vize türünü doğru belirlemek başvuru sahibinin yapması gereken öncelikli adımlardan biridir. Başvurulacak vize türü ile İngiltere seyahatinin amacı birbirine uygun olmalıdır.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi 6 ay ve daha kısa süreli mesleki eğitimler, dil okulları gibi eğitimleri almak amacıyla başvurulacak olan vize türüdür. Çok girişli olarak verilmekle birlikte başvuru sahibinin 18 yaşının üzerinde olması, akredite olmuş eğitim kurumlarından kabul yazısı alması bu vize başvurusunun kabul edilmesi için oldukça önemlidir. İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi sahipleri ücretli veya ücretsiz çalışma imkânı bulamamaktadır. Yalnızca kamu yararına çalışan kurumlarda, dernek vakıf gibi kurumlarda herhangi bir karşılık alınmadan gönüllü hizmet hakkı bulunmaktadır.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi başvurularında olumlu sonuç alabilmek için başvuru sahiplerinin İngiltere göçmenlik hukuku ve yönetmeliklerince belirlenmiş olan başvuru prosedürlerine uygun bir başvuru gerçekleştirmeleri gereklidir. Bunun için başvuru sahipleri, vize türlerini belirleyip İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesi başvuru formunu doldurup vize başvuru harcını yatırdıktan sonra firmamız uzmanlarımızca kendilerine uygun başvuru için gerekli evraklar listesindeki belgeleri tamamlamalıdır. Gerekli evrakların tercümelerinin yapılıp, başvuru merkezinden kişiye uygun gün ve saatte uzmanlarımızca randevu alındıktan sonra randevu gün ve saatinde başvuru dosyası ile biyometrik bilgileri başvuru merkezine verilmelidir.

Vize başvuru prosedürleri için tıkla!

Bu başvuru formunun eksiksiz ve hatasız doldurulması da oldukça önem arz etmektedir. Herhangi bir eksik bilgi veya gerçeğe uygun olmayan beyan bulunması veya vize memurunun bundan şüphelenmesi vize reddi vermelerine neden olabilmektedir. Vize reddi almak, başvuru sahibinin göçmenlik geçmişi ile ilgili olumsuz bir geçmiş oluşmasına neden olmakla birlikte ileride yapılabilecek başvurularda vize almayı zorlaştırmaktadır. Ancak bu bir daha vize alınamayacağı anlamına gelmez. Uzmanları vize reddine itiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvuru dosyası hazırlanarak başvuru sahibi yanlış başvuru formu doldurmuşsa kişinin başvurmak istediği vize türüne uygun başvuru formunun temini, vize ret mektubunun içinde yazan nedenlerin doğru tespiti ve ek evrakların derlenmesi gibi adımların sonunda olumsuz durumu olumluya çevrilebilmektedir.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere ziyaretçi öğrenci vizesi başvuru formu hakkında detaylı bilgi için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilir ve firmamızın Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofislerini ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

"İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi Başvuru Formu Nedir?" sayfası 219 defa okundu