Anasayfa İletişim

İngiltere Tier 4 Vize için Gerekli Evraklar İçinde Banka Hesap Bilgilerinin Önemi Nedir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 12:04:17

İngiltere Tier-4 Vizesi için gerekli evraklar içinde banka hesap bilgilerinin önemi oldukça fazladır. Banka hesap bilgileri bulundurmayan bireylerin seyahat masraflarını nasıl karşılayacağı konusunda şüpheye düşen vize memuru vize reddi verebilecektir. Vize reddi almamak için yapılacakları uzmanlarımızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

İngiltere Tier-4 Vizesi için gerekli evraklar listesi başvurusunu firmamızın uzmanlarıyla yapmaya karar veren başvuru sahiplerine uzmanlarımız tarafından verilecek olup başvuru belgelerinin toparlanmasından önce bireylerin yapması gereken prosedürler vardır. Başvuru yapmak isteyen kişiler yaşadıkları ilçenin nüfus müdürlüklerine giderek pasaport başvurusunda bulunmalıdır. Pasaport kısa sürede ellerine ulaştıktan sonra vize türüne ve vize süresine uygun vize başvuru harcını yatırmalıdır. Vize harcını yatırmayan bireylerin vize işlemleri başlatılamayacaktır.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

İngiltere Tier-4 Vizesi için gerekli evraklar listesini uzmanlarımızdan alan bireyler, bunları eksiksiz ve hatasız şekilde hazırlayarak başvuru dosyasına koymalıdır. Bu belgelerden biri de banka hesap bilgileridir. Başvuru sahiplerinin banka hesaplarında belirli bir miktarının olmaması durumunda vize memuru İngiltere’deki yaşam masraflarının nasıl karşılanacağı konusunda şüpheye düşecek ve vize reddi verebilecektir. Hatta vize başvuru yasağı bile verebilecek olan vize memuru, başvuru dosyasında maaş bordrosu, varsa tapu belgeleri gibi daha birçok maddi yeterliliğe ilişkin evrak görmeyi beklemektedir.

İngiltere Tier-4 Vizesi için gerekli evraklar içinde, Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi belirli bir miktar paranın banka hesabında bulunmasını şart koşmaktadır. Bu vize türü içinde bu paranın banka hesabında bulunmuyor olması başvurunun reddine sebep olmaktadır. Başvuru sahibi, İngiliz makamlarınca belirlenen bu yaşam masrafları ücretini başvuru sahibi gerek tapu belgeleriyle gerek banka hesabıyla gerekse başka maddi varlıklarının varlığını kanıtlayarak ödeyebileceğini ifade etmelidir. Bu evraklar içinde gerçeğe aykırı belge/yalan beyan durumunda da vize reddine ek olarak vize başvuru yasağı bile verebilecektir.

İngiltere Tier-4 Vizesi için gerekli evraklar listesi hakkında detaylı bilgiyi ve başvuru reddi aldıysanız bunu nasıl olumluya çevirebileceğinizi uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

“İngiltere vizesi retlerine itiraz yolları değişiyor mu?”, “İngiltere vizesi başvuru aşamalarında yapılan son değişiklikler nelerdir?” gibi sorulara İngiltere vizesi Son Gelişmeler sayfasını takip ederek yanıt bulabilirsiniz.

Başvuru sahiplerinin vize başvuru süresi -Öncelikli Servisler kullanılmadığı takdirde- 15 iş günü içerisinde çıkması öngörülmektedir. Ancak ekstra bir ücret ödenerek kullanılacak olan öncelikli servislerle başvuru süreci kısalabilmektedir. Başvuru için Öncelikli Servis (Priority Visa Service) kullanıldığı takdirde başvuru süresi 5 iş gününe indirilmektedir. Süper Öncelikli Servis (Super Priority Visa Service) başvurularınızda kullanıldığı takdirde vize çıkma süresi 24 saate inmektedir. Öncelikli Serviler hakkında detaylı bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

2006 yılından beri firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir şirkettir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşabilir, kafanızı kurcalayan tüm soruların yanıtları bulabilirsiniz.

 

"İngiltere Tier 4 Vize için Gerekli Evraklar İçinde Banka Hesap Bilgilerinin Önemi Nedir? " sayfası 246 defa okundu