Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere'deki Sağlık Hizmetlerinden Yararlanabilir mi?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-05 08:50:57

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’de Sağlık hizmetlerinden yararlanma imkânı bulunmamakla birlikte bu vizeye sahip bireylerin kişisel sağlık sigortası yaptırması gereklidir.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi, İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinden biri olup 6 ay ve daha kısa süreli mesleki eğitimler, dil okulları gibi eğitimleri almak amacıyla başvurulmaktadır. İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi çok girişli olarak verilmekte ve başvuru sahibinin 18 yaşının üzerinde olması, akredite olmuş eğitim kurumlarından kabul yazısı alması bu vize başvurusunda kabul alınması için oldukça önemlidir. İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi sahipleri ücretli veya ücretsiz çalışma imkanı bulamamaktadır. Yalnızca kamu yararına çalışan kurumlarda, dernek vakıf gibi kurumlarda herhangi bir karşılık alınmadan gönüllü hizmet hakkı bulunmaktadır.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’ye 6 ay ve daha kısa süreli birtakım eğitimlere katılmak amacıyla gidecek olan bireyler kişisel sağlık sigortası yaptırmalıdır. İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesiyle 6 ayın altında İngiltere’de bulunacak olan bireyler sağlık harcı (health surcharge) yatırarak NHS hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanma imkanı bulunamaktadır.

Kişisel sağlık sigortası yaptıran bireyler, İngiltere’ye gider gitmez bir pratisyen hekime (GP) hasta kaydı yatırması gereklidir. Pratisyen doktora kayıt yaptırabilmek için İngiltere’de eğitim alınacak kurum veya kuruluşta öğrenci olduğunu belgelemesi gereklidir. Öğrenci belgesine ek olarak pasaport ve ikametgâh belgesi ile pratisyen doktorun muayenehanesine gitmelidir.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen bireyler öncelikle pasaport için il/ilçe Nüfus Müdürlüğüne giderek başvuruda bulunmalı, seçilen vize türünün başvuru formunu doldurmalı ve vize harcını yatırmalıdır. Başvuru işlemlerini firmamızın uzmanlarıyla yapmaya karar vermiş bireylere temin edilecek olan gerekli evraklar listesi ve vize başvuru dilekçesi başvuru dosyasına koyulmalıdır. Başvuru dosyası uzmanlarımız tarafından titizlikle ve dikkatle hazırlandıktan sonra başvuru sahibi adına alınan randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunarak başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler verilmelidir. Firmamızın danışmanları başvuru süresinde ve sonrasında başvuru dosyasını takip ederek vize reddi alındıysa ek bir ücret ödendiği takdirde vize reddine itiraz başvurusu yaparak vize olumsuz sonucu olumluya çevirebilmektedir.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında profesyonel hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşabilir, Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere'deki Sağlık Hizmetlerinden Yararlanabilir mi? " sayfası 299 defa okundu