Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi için Gerekli Belgeler Eksik Olursa Vize Reddi Alınır mı?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-05 08:54:29

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi için gerekli belgeler eksik olduğu takdirde vize reddi alma ihtimali artacak hatta vize memurunun şüpheye düştüğü durumda 10 yıla kadar vize başvuru yasağı bile alma ihtimali bulunmaktadır.

İngiltere Vizesi ile İngiltere’ye çeşitli eğitimler amacıyla gitmek isteyen bireyler İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak dört kategoriye ayrılmış vize türleri arasından seçim yapabilecektir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

Eksik veya gerçeğe aykırı bilgi içeren vize başvuru evrakları vize reddi ile karşı karşıya kalabilecektir. Genel ret sebeplerine arasına giren eksik evrak veya gerçeğe uygun olmayan beyan bulunduran başvuru dosyaları vize reddi alabilmekte, vize memurunun şüphelenmesi durumunda 10 yıla kadar vize başvuru yasağı bile verebilmektedir. Bu nedenle vize türünü doğru belirlemek başvuru sahibinin yapması gereken öncelikli adımlardan biridir. Başvurulacak vize türü ile İngiltere seyahatinin amacı birbirine uygun olmalıdır. Vize türünüzü doğru belirlemek için İngiltere Öğrenci Vizesi linkini ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinden biri olan İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi için gerekli belgeler eksik olduğu durumlarda vize başvurusu yapılmaması sorun çözüldükten sonra başvuru yapılması önerilmektedir. Bunun nedeni gerekli evraklar nedeniyle vize reddi alma ihtimalini en aza düşürmektir.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi için gerekli belgeler listesi başvurusunu uzmanlarımızla yapmaya karar veren bireylere temin edilecek ve belgelere örnek olarak şunlar verilebilecektir: İngiltere’de eğitim alınmak istenen kurum veya kuruluştan kabul belgesi, başvuru sahibi halihazırda kendi ülkesinde öğrenci ise bunu kanıtlayan öğrenci belgesi, seyahatini hangi mali kaynaklara göre yapacağına dair belgeler vb.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi için gerekli belgeler hakkında detaylı bilgiyi firmamızdan alabilirsiniz. İngiltere’de eğitim için tıklayın!

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir firmadır. Alanında uzman danışmanlara İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi için Gerekli Belgeler Eksik Olursa Vize Reddi Alınır mı?" sayfası 292 defa okundu