Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Yurtdışı Eğitim Programları için Hangi Belgeler Gereklidir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 14:28:05

İngiltere’de Öğrenci Yurtdışı eğitim programlarına katılmak isteyen bireyler, Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ve Çocuk Öğrenci Vizesi olarak iki türü bulunan Tier-4 Vizesi başvurusunda bulunabilir. Bu vize türleri için gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Öğrenci Yurtdışı eğitim programları hakkında bilgi edinmek isteyen gençler internetten araştırmalar yapmaktadır. Ancak internette çeşitli sitelerde, sözlükler ve forumlarda güncel olmayan bilgiler nedeniyle bu düşüncesini hayata geçirememektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

İngiltere’de eğitim için başvurmak isteyen bireyler Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ve Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunabilecektir. Bu vize türlerinin her biri kendi içinde belirli şartları ve bu şartların sağlandığını kanıtlayan belgelerin başvuru dosyasına koyulmasını öngörmektedir.

İngiltere’de Öğrenci Yurtdışı eğitimlerine uzun süreli olarak -örneğin lisans, yüksek lisans, doktora gibi- katılacak olan bireyler Tier-4 Uzun Süreli Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunmalıdır. Bu vizenin gerekli belgelerine örnek olarak eğitim alınacak kurumdan alınacak kabul belgesi, seyahatin ve eğitimin finansal kaynağını başvuru sahibi karşılayacak ise maaş bordrosu, tapu belgeleri veya banka hesap bilgileri, bir sponsor aracılığı ile gidilecek ise sponsorun maddi yeterliliğine dair belgeler ve sponsorluk belgesi gibi evraklar verilebilir. Bu vize türünün gerekli evraklar listesi uzman danışmanlarımızla iletişime geçerek elde edilebilir. İngiltere vizesi başvuru prosedürleri hakkında bilgi için tıkla!

Öğrenci Yurtdışı eğitimlerine 4-17 yaş aralığındaki bireyler başvuracak ise Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesine başvurmalı ve bu vizenin gerekli belgelerini CSS Legal uzman danışmanlarından edinebilecektir. Bu vizenin başvuru şartları ve gerekli evrakları arasında bulunması gereken belgeler; akredite olmuş bir eğitim kurumundan alınan kabul belgesi (CAS- Confirmation of Acceptance for Studies), aile dışında biriyle seyahat edilecek veya İngiltere’de aile dışında bir bireyin yanında kalınacak ise ebeveynlerin muvafakat namesi vb. olarak örneklenebilir. Çocuk Öğrenci Vizesi için dil belgesi şartı bulunmamaktadır. Yani geçerli dil sınavlarına girerek alınacak belgenin başvuru dosyasına koyulması gerekmemektedir.

Firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermektedir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanları İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla tüm sorularınızı cevaplayacak ve talep etmeniz halinde başvuru işlemlerini başlatabilecektir.

“İngiltere vizesi başvuru prosedürleri nelerdir?”, “Brexit ile ilgili son gelişmeler nelerdir?”, “Ankara Anlaşması iptal mi oluyor?” gibi soruların cevaplarını İngiltere vizesi Son Gelişmeler sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Yurtdışı Eğitim Programları için Hangi Belgeler Gereklidir? " sayfası 233 defa okundu