Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Türleri Hakkında

Güncellenme Tarihi: 2019-04-10 10:03:09

İngiltere'de dil, lise, üniversite, master, doktora ya da yaz okulu, mesleki eğitim kursları gibi eğitim programlarına öğrenci olarak katılmak ve eğitim almak için İngiltere Öğrenci Vizesi sahibi olunmalıdır.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri, İngiltere’de almak istediğiniz eğitimin çeşidine ve süresine göre değişkenlik göstermektedir. Öğrenci olarak İngiltere Vizesi başvurusu yapmak isteyen kişilerin öncelikle hangi İngiltere Öğrenci Vizesi'ne başvuru yapması gerektiği belirlenmelidir. İngiltere Öğrenci Vizesi türlerini dört ana başlıkta inceleyebiliriz.

Öğrenci Adayları için İngiltere Ziyaret Vizesi 

İngiltere'de eğitim almak isteyen ancak eğitim alacağı kurumu henüz seçmemiş, okullarla görüşmek isteyen veya İngiltere'de eğitim almak istediği kurumun sınavlarına katılacak olan başvuru sahiplerinin başvuru yapabileceği İngiltere Vizesi türüdür.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

Bu öğrenci vizesi İngiltere'de dil okulu, yaz okulu, mesleki eğitimler gibi 6 aydan kısa süren tüm eğitimleri kapsar. İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi'ne 6 aydan uzun süren lise, üniversite, master gibi daha uzun eğitimler için başvurulamaz.

İngiltere yurt dışı eğitim uzmanlarından bilgi ve danışmanlık alabilmek için tıklayın!

İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi

İngiltere'de 6-11 ay arası süreyle, sadece dil eğitimi almak isteyen başvuru sahiplerinin başvuru yapabileceği İngiltere Vizesi türüdür. İngiltere Uzatılmış Öğrenci Ziyaretçi Vizesi'ne yaz okulu, lise, üniversite eğitimi, mesleki eğitim gibi eğitimlere gitmek amacıyla başvurulamaz.

Tier 4 - İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi

İngiltere'de 6 aydan uzun süreli olmak koşuluyla alınacak tüm eğitimleri kapsayan İngiltere Vizesi türüdür. Tier 4 - İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi'ne yalnızca 6 aydan uzun süreli dil okulu, mesleki eğitim, lise, üniversite, master ve doktora eğitimi gibi uzun süreli eğitimler için başvurulabilir. 

İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin her biri için gerekli başvuru şartlarını öğrenmek istiyorsanız tıklayın!

İngiltere vizesi ile ilgili son değişikliklerin neler olduğunu ve Brexit sonrası İngiltere vize türlerinin değişip değişmeyeceğini  İngiltere vizesi Son Gelişmeler sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için firmamızla irtibata geçebilir, vize danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir firmadır. Alanında uzman danışmanlara İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Türleri Hakkında " sayfası 4182 defa okundu