Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Toefl Sınav Sonucu Gerekli midir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 16:13:50

İngiltere’de bir yüksek öğrenim kurumunda eğitim almak isteyen bireyler, Öğrenci Vizesi türlerinden bazıları için gerekli olan TOELF, IELTS, Cambridge gibi sınav sonuçlarını başvuru dosyasına eklemelidir.

İngiltere’de lise, lisans, yüksek lisans gibi eğitimler almak birçok öğrencinin hayallerini süslemektedir. Birleşik Krallık’ta eğitim görmek isteyen kişilerin alacağı eğitimin türü, süresi vb. kriterlere göre seçebileceği çeşitli İngiltere Öğrenci Vizesi türleri bulunmaktadır. Bunlar; İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak dört kategoridir. Bu vize türlerinden bazıları için İngilizce dil yeterliliğinin kanıtlanması gereklidir. İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin başvuru şartları hakkına detaylara buradan ulaşabilirsiniz. 

Tier-4 Uzun Dönem İngiltere Vizesi başvurusunda bulunan bireyler dil okuluna gidecek ise en az B2 seviyesinde dil yeterliliği olduğunu kanıtlaması gereklidir. İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi başvurusu yapanların ise böyle bir dil yeterliliği belgesini başvuru dosyasına eklemesi gerekli değildir. Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi için dil yeterlilik şartı bulunmamaktadır. Tier-4 Vizesi gerekli belgeler içine bu vize türü için herhangi bir dil yeterlilik belgesi veya dil sınavı belgesi eklenmesi gerekmez. Tüm İngiltere Öğrenci vizesi türleri için gerekli belgeler listesine uzman danışmanlarımızla iletişime geçip vize işlemlerinize profesyonel destek uzmanlarımızca verilecektir. Her İngiltere vizesi türleri için değişen dil belgesi yeterliliğini kanıtlamak için başvuru sahiplerinin girebileceği dil sınavları TOEFL, IELTS, Cambridge, Pearson gibi sınavlar olabilir.

Başvuru sahipleri öncelikle pasaport için il/ilçe Nüfus Müdürlüğüne giderek başvuruda bulunmalı, seçilen vize türünün başvuru formunu doldurmalı ve istenilen vize süresine göre belirlenmiş olan vize harcını yatırmalıdır. Başvuru işlemlerini uzmanlarımızla yapmaya karar vermiş bireylere temin edilecek olan gerekli evraklar listesi ve vize başvuru dilekçesi başvuru dosyasına koyulmalıdır. Başvuru dosyası titizlikle hazırlandıktan sonra bizimle başvuru sahibi adına alınan randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunarak başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler verilmelidir.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

İngiltere Vizesi başvuru merkezlerinin olduğu İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, İzmir, Antep, Adana şehirlerinde bulunmayan bireyler de firmamızın iletişim hattı aracılığıyla iletişime geçerek veya Türkiye’de ve İngiltere’de bulunan Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofislerini ziyaret ederek vize başvuru işlemlerini başlatabilecektir. İngiltere vizesi başvuru prosedürleri için tıkla!

2006 yılından beri firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermektedir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Toefl Sınav Sonucu Gerekli midir?" sayfası 280 defa okundu