Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Tier-4 Puan Bazlı Sistem Nedir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 16:10:29

İngiltere Öğrenci vizesi Tier-4 Öğrenci vize türleri puan bazlı sistemin uygulandığı başvuru sahibinin belli puanları topladığı takdirde vize alabildiği bir vize türüdür. Puan Bazlı Sistem hakkında detaylı bilgiyi uzman danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

İngiltere Öğrenci vizesi tier-4, vize türleri içinde puan bazlı sistem kullanan bir vize türüdür. Puan bazlı sistem Vize başvurularında başvuru sahibinin belirli kriterlerine göre puanlanması sistemidir. Puan bazlı sistem İngiltere’de çalışmak veya öğrenim görmek isteyen vize başvurularında uygulanmaktadır. Puan bazlı İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

Tier-4 Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi ve Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi şeklinde iki kategoriye ayrılmaktadır. Bu vize ile İngiltere’de eğitim almayı hedefleyen bireyler, puan bazlı sistemden toplamda 40 puan almaları gereklidir. Puan Bazlı Sistem; İngiltere İçişleri Bakanlığı onayı olan bir kurumdan koşulsuz olarak alınmış kabul belgesinden (Confirmation of Acceptance for Studies) 30 puan, İngiltere’deki yaşam masraflarınının karşılanabileceğini gösteren maddi yeterlilik belgelerinden 10 puan alınması şeklinde düzenlenmiştir.

İngiltere Tier-4 Öğrenci Vizesi kabul mektubu başvuru sahibinin ne kadar süre İngiltere’de eğitim göreceğini, okul tarafından öğrenci olarak kabul edildiğini gösteren bir belgedir. Bu belge hem öğrenci vizesi başvuru evrakları için hem de bu vize türü içinde puan alabilmek için oldukça önemlidir. İngiltere Vizesi Tier-4 maddi yeterlilikleri kanıtlayan belgeler ise şu şekilde örneklendirilebilir: banka hesap bilgileri, maaş bordrosu, varsa tapu belgeleri, sponsor varsa sponsorluk yazısı ve sponsorun maddi yeterlilik bilgileri.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

2006 yılından beri firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermektedir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

İngiltere vizesi başvuruları için danışmanlarımıza telefon aracılığıyla ulaşarak bilgi alabilir veya Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofislerimizi ziyaret ederek kafanızı kurcalayan tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Tier-4 Puan Bazlı Sistem Nedir?" sayfası 274 defa okundu