Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Süreleri Nasıl Kısaltılabilir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 16:30:46

İngiltere Öğrenci Vizesi süreleri ekstra bir ücret ödeyerek kullanılabilen Öncelikli Servisler ile kısaltılabilmektedir. Ancak bu servislerin kullanılmasıyla vize onayı alınacağı anlamına gelmemektedir.

İngiltere Vizesi başvuru merkezlerinde toplanan ve İstanbul’daki İngiltere Konsolosluğu’na gönderilen başvuru dosyalarının değerlendirilme süreleri ortalama 15 iş günü yani 3 hafta sürmektedir. Ancak bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre uzayabilmektedir.

Başvuru sahipleri ek bir ücret ödeyerek çeşitli Öncelikli Servisler ile başvuru değerlendirme sürecini kısaltabilmektedir. Öncelikli Servislerin belirli başvuru şartları vardır. Öncelikli Servislerden bazıları başvuru merkezlerinden başvuru yapıldığı takdirde kullanılabilmektedir. Örneğin Randevu Almadan İngiltere Vizesi Başvuru Servisi (Premium Lounge Service) İstanbul, Ankara ve İzmir başvuru merkezlerinden alınabilmekte, Randevusuz Giriş (Flexi Appointment) için ise Türkiye’de bulunan tüm İngiltere Vizesi başvuru merkezlerinden başvuru yapılabilmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi çıkma süresi, Öncelikli Servis (Priority Visa Service) başvuru sahiplerinin vize başvuru değerlendirilme süresini 5 iş gücü avantaj sağlamaktadır. Ancak bu demek değildir ki kullanılan Öncelikli Servisler sayesinde vize başvurusu olumlu sonuçlanacaktır. İngiltere Öğrenci Vizesi çıkma süresi 24 saate indiren ve başvuru sahiplerinin hızlı şekilde vize başvuru sonucunu almasını sağlayan Öncelikli Servislerden Ektra Öncelikli Servis (Super Priortiy Visa Servise), Öğrenci Vizesi türlerinden olan Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi ile kullanılamamaktadır. Ancak bu servisler kullanılmasına rağmen vize reddi alma ihtimali bulunduğu unutulmamalıdır.

İngiltere Öğrenci Vize başvurusu yapmak isteyen bireylerin seçebilecekleri dört kategori vardır. Bunlar; İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak belirlenmiştir.

İngiltere Öğrenci vizesi çıkma süreleri kısaltmak isteyenler uzmanlarımıza danışarak bilgi alabilirler. İngiltere’de eğitim için tıklayın!

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında profesyonel hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Süreleri Nasıl Kısaltılabilir?" sayfası 308 defa okundu