Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Sponsorluk Yazısı Kim Tarafından Yazılır?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 16:06:34

İngiltere Öğrenci Vizesi sponsorluk yazısı, başvuru sahibine maddi kaynak sağlaması mantıklı olan kişilerin veya kurumların yazması gereken belgedir.

Dil okulu, mesleki eğitim, yaz okulu, lisans, yüksek lisans vb. eğitimlere katılmak isteyen bireylerin başvurması gereken belirli alt kategorilerden oluşan İngiltere Öğrenci Vizesi türleri İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak dörde ayrılmıştır. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

Her kategori için sponsorluk belgesi ile vize başvurusu yapabilecek olup başvuru sahibine sponsor olacak birey veya kuruluş tarafından yazılmış olan sponsorluk belgesinin başvuru evrakları arasına koyulması oldukça önemlidir. İngiltere Vizesi sponsorluk yazısı, başvuru belgeleri arasında bulunmadığı takdirde vize reddi alınabilecektir.

İngiltere öğrenci vizesine sponsor ile başvuru yapıldığında vize başvuru evrakları arasına sponsor tarafından yazılması gereken sponsorluk yazısı da eklenmelidir. Başvuru evrakları içerisinde sponsorluk belgesi bulunmayan bireyler vize reddi ile karşı karşıya kalabileceklerdir. Vize memuru bu bireylerin seyahatini hangi maddi imkanlarla sağlayacağına dair bilgiyi bu yazıdan elde edecektir. Sponsor olacak kişi veya tüzel kişilik sponsorluk yazısı içine bu kişiye neden sponsor olduğunu, ne gibi katkılar sağlayacağını veya kadar maddi yardım yapacağını, kendi finansal imkanlarının buna yeterli olduğunu kanıtlayan belgeleri vb. noktaları yazacaktır.

İngiltere öğrenci vizesi sponsor bilgilerinin başvuru sahibinin dosyasında bulunması vize memurunun sponsor ile ilgili şüpheye düşmesini engelleyecek, sponsorun güvenilir olduğuna kanaat getirecek ve vize reddi yerine vize onayı verebilecektir.

İngiltere’de eğitim süreleri, ücretleri, programları ve daha birçok konu hakkında bilgi  için tıklayın!

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir firmadır. İngiltere Öğrenci Vizesi sponsorluk yazısı nasıl yazılır, içeriğinde neler bulunur gibi sorularınız varsa firmamızın danışmanlarıyla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilir, İngiltere Vize türleri ve başvuru şartları hakkında tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Sponsorluk Yazısı Kim Tarafından Yazılır?" sayfası 283 defa okundu