Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Sponsor ile Alınabilir mi?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 15:40:16

İngiltere Öğrenci Vizesi sponsor ile almak isteyen bireyler sponsor olması akla yatkın ve mantıklı olan birey, kurum ve kuruluşlardan sponsorluk yazısı almalı ve sponsor hakkında bilgileri başvuru dosyasına koymalıdır.

Birleşik Krallık’ta dil okulu, mesleki eğitim, yaz okulu, lisans, yüksek lisans vb. eğitimlere katılmak isteyen bireylerin başvurması gereken belirli alt kategorilerden oluşan İngiltere Öğrenci Vizesi; İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi şeklinde kategorilerden oluşmaktadır. Her kategori için sponsorluk belgesi ile vize başvurusu yapma hakkı mevcuttur.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

İngiltere öğrenci vizesi sponsor ile almak isteyen vize başvuru sahipleri, öncelikle kendi maddi imkanlarıyla seyahat masraflarını karşılayamıyor olmalıdır. Sponsor, maddi imkanları İngiltere’de eğitim almaya elvermeyen bireylere maddi destek sağlayacak özel ve tüzel kişilikler anlamına gelmektedir.

İngiltere öğrenci vizesi sponsor ile başvuru yapıldığında vize başvuru evrakları arasına sponsor tarafından yazılması gereken sponsorluk belgesi eklenmelidir. Başvuru evrakları içerisinde sponsorluk belgesi bulunmayan bireyler vize reddi ile karşı karşıya kalacaklardır. Vize memuru bu bireylerin seyahatini hangi maddi imkanlarla sağlayacağına dair bilgiyi bu yazıdan elde edecektir. Sponsor olacak kişi veya kurum sponsorluk yazısı içine bu kişiye neden sponsor olduğunu, ne kadar maddi yardım yapacağını, kendi finansal imkanlarının buna yeterli olduğunu vb. bilgileri yazacaktır.

Aynı zamanda İngiltere öğrenci vizesi sponsor bilgilerinin başvurulan vizenin dosyasında bulunması vize memurunun sponsor ile ilgili şüpheye düşmesini engelleyecektir. Sponsorun da güvenilir olduğuna kanaat getiren vize memuru vize onayı verebilecektir. İngiltere’de eğitim için tıklayın!

İngiltere vizesi türlerinin tamamı için tıklayın!

2006 yılından beri firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Uzmanlarımız İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla tüm sorularınızı cevaplayacak ve isteğiniz üzerine başvuru işlemlerini başlatabilecektir.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Sponsor ile Alınabilir mi?" sayfası 264 defa okundu