Anasayfa İletişim

İngiltere Ogrenci Vizesi Sartlari Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 09:38:40

İngiltere Ogrenci Vizesi sartlari vize türüne göre değişmekle birlikte başvuru sahiplerinin yaşam standartlarına göre de değişiklik göstermektedir. Öğrenci Vizesi başvuru şartları hakkında detaylı bilgi için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere ogrenci vizesi sartlari başvuru sahiplerinin maddi ve kişisel durumuna göre değişiklik göstermektedir. Vize memuru başvuru sahiplerinin öncelikli olarak maddi durumlarının seyahate uygun olup olmadığını kontrol etmekte ve diğer tüm şartlar sağlansa bile maddi imkanlarının yeterli olmaması durumda vize reddi verebilmektedir. Örneğin, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi için başvuru sahipleri 11 ay ve üzerinde İngiltere’de almak istedikleri eğitim veya kursun ücretini ödediğini veya ödeyebileceğini kanıtlamalıdır. Ayrıca başvuru sahiplerinin bu kurumdan alacakları kabul yazısı ile de yalnızca eğitim amacıyla gittiğini ispatlayarak bu vizenin diğer bir şartını yerine getirmiş olacaktır. Bu vize türüne başvuracak bireylerin kişisel durumları da başvuru şartları arasında değerlendirilen hususlardan biridir. Başvuru sahibinin daha önceki eğitim düzeyi, varsa yurt dışı seyahatleri ve göçmenlik geçmişi, gidilecek eğitim dil eğitimi ise en az B2 düzeyinde İngilizce bilgisinin kanıtı gibi evrakların başvuru dosyasına koyulması gereklidir. Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi başvuru şartları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

İngiltere ogrenci vizesi sartlari içerisinde örnek verilebilecek bir diğer vize türü Kısa Dönem İngiltere Öğrenci Vizesidir. Bu vize türüne başvuracak bireylerin -diğer İngiltere Vizesi türlerinde olduğu gibi- seyahat masraflarını karşılayacak kadar paranın banka hesabında olduğunu ve yaşam giderlerini karşılayabilecek varlıklara/gelire sahip olduğunu (maaş bordrosu, varsa tapu belgesi vb.) kanıtlaması gereklidir. Yalnızca finansal değil diğer çeşitli yeterlilikleri de göz önünde bulunduran vize memuru; başvuru sahibinin genel ret sebeplerinden herhangi birine sahip olmadığına çalışma ve iş tecrübesi edinme amacı taşımadığına ve 6 ay ve kısa süre içinde alacağı eğitim sonrasında ülkesine geri dönüp dönmeyeceğine bakarak vize reddine veya vize onayına karar vermektedir. Başvuru sahipleri başvuru dosyalarına koyması gereken başvuru için gerekli belgeler listesini uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi şartları tıklayın!

Vize reddi alındığı takdirde başvuru sahibinin vize ret mektubunu inceleyen danışmanlarımız başvurunun reddine sebep olan durumları dikkatle inceleyerek Vize Reddine İtiraz kapsamlı yeniden değerlendirme başvurusu yaparak olumsuz sonucu olumluya çevirebilmektedir. Vize reddi aldıysanız ve itiraz etmek istiyorsanız firmamızla iletişime geçerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İngiltere vizesi reddine itirazlar için tıkla!

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.  İngiltere ogrenci vizesi sartlari nelerdir, Öğrenci Vizesi türlerini nereden öğrenebilirim gibi sorular kafanızı kurcalıyorsa İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçerek yanıt bulabilir veya firmamızın Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofislerini ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

"İngiltere Ogrenci Vizesi Sartlari Nelerdir?" sayfası 218 defa okundu