Anasayfa İletişim

İngiltere Ogrenci Vizesi Red Sebepleri Nelerdir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 09:30:42

İngiltere ogrenci vizesi red sebepleri çeşitli olmakla birlikte en önemlilerinden biri başvurulan vizenin şartlarının sağlanamaması gibi çeşitli nedenler örnek olarak verilebilir. Vize reddi alan bireylerin vize reddine itiraz kapsamlı başvurular için bizimle iletişime geçmesi önerilmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin her biri kendi içinde belirli başvuru şartları barındırmaktadır. Bunlara örnek vermek gerekirse, Öğrenci Vizesi başvurularının amacı ve başvuru sahibinin maddi imkanları konusunda ilk başta söz etmek gerekir.

İngiltere Öğrenci Vizesi red sebepleri içerisinde başvuru sahibinin başvurduğu vize türünün şartlarını taşımaması vize memurlarınca öncelikli olarak dikkat edilen husustur. Örneğin İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi başvurularında başvuru sahibi bu vize türünün yalnızca 6 ay ve daha kısa süreli eğitimler için alınabildiğini bilmelidir. 6 aydan kısa süreli mesleki eğitimler, yaz okulu, dil okulu gibi eğitimler için izin verilmektedir. Bunlar dışında çalışma, yerleşme vb. amaçlar taşıdığı tespit edilen veya şüphelenilen bireylerin vize başvuruları reddedilmektedir.

Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi ise İngiltere’de 11 aydan uzun süreli alınacak eğitimler için başvurulması gereken vize türüdür. Bu vizeye başvuracak kişilerin gerçekten eğitim alma amacı taşıdığını ispatlaması gereklidir. Bunun için akredite olmuş eğitim kurumlarından alınacak kabul yazısı veya eğitim alınacak kurumun ücretinin ödendiğinin kanıtı sunulmalıdır. Aksi takdirde başvuru sahipleri vize reddi ile karşı karşıya kalacaklardır.

İngiltere ogrenci vizesi red sebeplerinden bir diğeri de başvuru sahiplerinin, maddi imkanlarının yapmak istedikleri seyahatin masraflarını uygun şekilde karşılayıp karşılamadığını dikkatli şekilde tespit edememiş olmasıdır. Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi için başvurusu yapmak isteyen bireyler almak istedikleri eğitimin/kursun ücretini ödediğini veya ödeyebilecek paranın banka hesabında bulunduğunu kanıtlıyor olması gereklidir. Bireyin yalnızca eğitim değil İngiltere’de yaşam giderlerini de karşılayabileceğine dair belirli kanıtlar sunması başvurunun olumsuz sonuçlanmasını büyük ölçüde engelleyecektir. Başvuru sahibinin maaş bordrosu, varsa tapu belgeleri vb. gibi evrakları başvuru dosyasına koyması gereklidir. Kısa Süreli Öğrenci Ziyaretçi Vizesine başvuru yapacak kişinin maddi imkanlarının Birleşik Krallık’ta 6 ay ve daha kısa eğitim alabilmek için yeterli olduğunu, yaşam giderlerini karşılayabileceğini kanıtlaması gereklidir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

İngiltere ogrenci vizesi red sebepleri konusunda detaylı bilgi için firmamızın uzmanlarına ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

İngiltere vizesi başvurusunda bulunmak isteyenler şirketimiz danışmanlarımıza telefon aracılığıyla ulaşarak veya Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerine başlayabilir ya da vize reddine itiraz başvurusunda bulunabilirler.

“Birleşik Krallık vize başvuruları değişiyor mu?”, “Ankara Anlaşması Vizesi Birleşik Krallık tarafından iptal mi edildi?” gibi soruların yanıtları üzerine güncel bilgileri İngiltere vizesi Son Gelişmeler sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Vize danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, vize başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz. 

"İngiltere Ogrenci Vizesi Red Sebepleri Nelerdir?" sayfası 231 defa okundu