Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Neden Reddedilir?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 15:27:50

Vize reddi çok çeşitli sebeplere dayanarak verilebilmektedir. “İngiltere Öğrenci Vizesi neden reddedilir?” diye düşünen vize reddi almış bireyler için uzmanlarımız vize reddi mektubunu (visa refusal letter) inceleyerek vize reddine neden olan durumu tespit edip ortadan kaldırarak büyük oranda vize onayı alınmasını sağlamaktadır.

İngiltere’de 6 ay, 2-5 yıl veya 10 yıl gibi sürelerde lise, lisans, yüksek lisans, dil okulu gibi eğitimlere katılmak isteyen bireylerin başvurabileceği İngiltere Öğrenci Vizesi türleri; İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak dört kategoriye ayrılmaktadır. Bu vize türlerinden vize reddi almanın çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Bu sebeplerin en başında başvurulan vize türünün şartların sağlanamaması gelmektedir. Her İngiltere vize türünün kendi başvuru şartları mevcuttur ve bu şartlar sağlanmadığı takdirde vize memuru vize reddi verecektir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

İngiltere Öğrenci Vizesi reddi almamak için vize başvuru şartlarını, konusunda uzman danışmanlardan öğrenerek başvuru yapılması gereklidir. İngiltere öğrenci vizesi neden reddedilir, sorusunun cevabı olarak vize için gerekli olan bu evraklarda eksik veya gerçeğe uymayan beyan bulunması verilebilir. Böyle bir durumda vize memuru vize reddi verebilecek ve hatta vize başvuru yasağı bile verebilecektir. Vize için gerekli belgeler nedeniyle vize reddi almamak için danışmanlarımızla iletişime geçerek başvuru evraklarının neler olabileceğini öğrenebilirsiniz.

Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi şartları örnek olarak verilirse, İngiltere’de 6 aydan uzun süreli lisans, yüksek lisans, doktora gibi eğitimlere katılmak isteyen bireylerin başvurması gereken Çocuk Öğrenci Vizesi ve Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak iki türü bulunan İngiltere Vize türlerinden biri olduğu söylenebilir. Akredite olmuş eğitim kurumundan bir kabul belgesi, maddi yeterliliği belgeleyen banka hesap bilgileri ve bu hesaptaki paranın 28 günden daha fazla süredir hesapta bulunuyor olması gerekliliği vb. olarak bu vizenin şartları sıralanabilir. İngiltere öğrenci vizesi neden reddedilir sorusuna, bu vize türü için banka hesabındaki paranın en az 28 gün boyunca hesapta bulunmuyor olması örnek olarak verilebilir.

Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi, İngiltere’de dil eğitimi, lisans, doktora vb. eğitimleri almak isteyen bireylerin başvurması gereken vizedir. Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi evrakları listesinden örnek olarak; akredite olmuş bir eğitim kurumundan alınacak olan kabul belgesi, başvuru sahibinin daha önceki eğitim hayatı hakkında bilgiler, dil eğitimi alınacak ise geçerli dil sınavlarıyla (Cambridge, ielts gibi) kanıtlanacak olan B2 seviye İngilizce bilgisi vb. verilebilir. Bu belgelerde eksik veya hatalı belge bulunması vize reddine sebep olabilmektedir.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi neden reddedilir, sorusu da yanıt olarak başvuruda bulunmak isteyen bireylerin 4-17 yaş aralığında olmaması ve İngiltere’de gerçekten eğitim amacıyla gidiyor olduğunu kanıtlayamıyor olması verilir. Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi başvurularında bireyler eğitim amacıyla gittiğini kanıtlayamaz ise vize reddi ile karşılaşacaktır.

İngiltere vizesi reddine itirazlar için tıkla!

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir firmadır. İngiltere öğrenci vizesi neden reddedilir, reddedilme sebepleri nasıl ortadan kaldırılır gibi sorularınız varsa danışmanlarımızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçerek cevap bulabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Neden Reddedilir?" sayfası 260 defa okundu