Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Ne Kadar Zamanda Çıkar?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 15:23:50

İngiltere Öğrenci Vizesi ne kadar zamanda çıkar sorusuna cevap arayan bireyler ortalama 3 hafta içinde vize değerlendirme sonucunun ortaya çıkacağını bilmelidir. Ancak bu süre İngiliz Konsolosluğunun başvuru yoğunluğuna göre uzayabilmekte veya başvuru sahipleri ekstra bir ücret ödeyerek Öncelikli Servisleri kullanırsa kısalabilmektedir.

İngiltere’de çeşitli sürelerde lise, lisans, yüksek lisans, dil okulu gibi eğitimlere katılmak isteyen bireylerin başvurabileceği İngiltere Öğrenci Vizesi türleri; İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak dört kategoriye ayrılmıştır.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

İngiltere Öğrenci Vizesi ne kadar zamanda çıkar sorusunun cevabı, İngiltere Konsolosluğunun İstanbul’daki temsilciliğinde değerlendirilmek üzere gönderilir ve ortalama 3 hafta yani 15 iş günü olarak söylenebilir. Ancak bu süre İngiltere Konsolosluğunun o dönemdeki başvuru yoğunluğuna göre değişim göstermektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi ne kadar zamanda çıkar sorusu kafasını karıştıran bireyler bu süresinin nasıl kısalabileceğini düşünmekte ve araştırmaktadır. Türkiye’den yapılan İngiltere Vizesi başvurularında kullanılabilen Öncelikli Servis çeşitleri mevcuttur. Unutulmamalıdır ki Öncelikli Servis kullanıyor olmak İngiltere Vize başvurusunun onaylanacağı anlamına gelmemektedir. Öncelikli Servislerle yapılan İngiltere Öğrenci Vizesi başvurularda da vize reddi verilebilir.

İngiltere vizesi reddine itirazlar için tıklayınız!

Türkiye’den yapılan başvurular için Öncelikli Servislere örnek olarak Öncelikli Servis (Priority Visa Service), başvuru değerlendirme sürecini 5 iş günü gibi kısa bir süre içerisinde sonlandırmaktadır. Öğrenci Vizesi türleri başvurularında kullanılma imkânı vardır.

Öncelikli Servislerden birini kullanmak isteyen bireyler, başvuru değerlendirme sürecini 24 saate indiren Süper Öncelikli Servis (Extra Priority Visa Service) hizmetinden İngiltere Öğrenci Vizelerinden biri olan Tier-4 Vize türleri için kullanamayacağını bilmelidir.

Öncelikli Servis türlerinin tamamı hakkında bilgi ve danışmanlık için tıklayın!

İngiltere vizesi konusunda profesyonel danışman ve uzmanlarımıza Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofislerimizi ziyaret ederek veya telefon aracılığıyla ulaşabilir, vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

Firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermektedir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Ne Kadar Zamanda Çıkar?" sayfası 231 defa okundu