Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-05 08:36:17

İngiltere öğrenci vizesi nasıl alınır, sorusu kafasını kurcalayan bireyler vize başvuru prosedürlerini eksiksiz uygulayarak ve başvurduğu vize türünün gerekli evraklarını gerçeğe uygun şekilde topladığı sürece vize alma ihtimallerini en yükseğe taşımış olacaktır.

İngiltere öğrenci vizesi nasıl alınır, hangi vize türüne başvurmalıyım gibi soruları bulunan bireyler İngiltere vizesi tür seçimi ve prosedürlerin uygulanması noktasında profesyonel danışmanlık aldığı takdirde vize reddi alma ihtimalini düşürmektedir. İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi için tıklayın!

İngiltere öğrenci vizesi nasıl alınır, sorusunun cevabı olarak İngiltere Vize başvuru prosedürleri izlenmeli ve başvurulan vize türünün seyahat amacına uygun olup olmadığından emin olunmalıdır. Başvuru prosedürleri, başvuru sahibinin yaşadığı il/ilçenin Nüfus Müdürlüğüne giderek pasaport başvurusunda bulunmasıyla başlamaktadır. Pasaport sahibi olunduktan sonra vize türü seyahatin amacına uygun şekilde belirlenmeli ve seyahat süresine göre belirlenen vize başvuru harcı yatırılmalıdır. Başvuru harcı yatırılmazsa başvuru işlemleri başlatılamayacaktır. Vize başvurusu için gerekli olan başvuru dosyasına koyulacak evrakların listesini uzman danışmanlarımızdan alan başvuru sahipleri, bu evrakları eksiksiz şekilde hazırlamalıdır. Başvuru evrakları arasında eksik bilgi veya belge bulunduran bireylerin başvuru değerlendirilme sürecinde başvurularına vize memuru şüpheyle yaklaşacak ve vize reddi verme ihtimali artacaktır.

Gerekli belgeler başvuru dosyasına koyulduktan sonra uzmanlarımızca başvuru sahibi adına alınan randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunarak başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler verilmelidir. Randevusunu kaçıran bireylerin randevudan sonra 30 gün içinde Randevusuz Giriş Servisi (Walk-in Service) için ek bir ücret ödeyerek yalnızca hafta içi 8.30 ile 15.30 arasında randevusuz şekilde başvuru evrakları Başvuru Merkezine teslim edilebilir. Öncelikli Servis türleri için tıklayın!

İngiltere öğrenci vizesi nasıl alınır sorusunun diğer cevabı olarak başvurulan vize türünün evraklarının eksiksiz hazırlamasını örnekleyecek olursak; İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi evrakları verilebilir. Bunlar; başvuru sahiplerinin 18 yaşının üzerinde olmaları, uygun konaklama imkanlarını ve yaşam masraflarını karşılayabilecek kadar maddi imkana sahip olmaları, Birleşik Krallık’a eğitim almak amacıyla gelmek istediğini kanıtlayan kabul belgesi veya kurs kayıt ücretinin yatırıldığının belgesinin bulunması. İngiltere’de eğitim için tıklayın!

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Vize danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, vize başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?" sayfası 299 defa okundu