Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Mülakatı Zor mu?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-05 08:18:40

İngiltere Öğrenci Vizesi mülakatına nasıl hazırlanılması gerektiği mülakatta neler sorulabileceği gibi noktalarda kafasında soru işaretleri bulunan bireyler danışmanlarımızla iletişime geçerek detaylı bilgi sahibi olabilecektir.

İngiltere’ye lise, lisans, yüksek lisans, mesleki kurslar, dil okulları gibi amaçlarla gitmek isteyen bireylerin seçebileceği Öğrenci Vizesi türleri: İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak belirlenmiştir. Her bir vize türünün mülakatında sorulacak sorular vize türüne ve başvuru sahibinin yaşam standartlarına göre değişmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi başvuru prosedürlerine başlayabilmek için öncelikle bireyler il/ilçe Nüfus Müdürlüklerine giderek pasaport başvurusunda bulunmalı, daha sonra seyahat amacına uygun vize türünü belirlemeli, danışmanlarımızdan alacağı başvuru için gerekli belgeler listesi içinde yazan evrakları eksiksiz şekilde tamamlamalı, bu belgelerde tercümesi gerekenlerin tercümeleri yapıldıktan sonra vize başvuru formu ve vize dilekçesi de başvuru dosyasına eklenerek başvuru merkezine teslim edilmeye hazır hale getirilmelidir. İngiltere Vize Başvuru Merkezlerinden başvuru sahibi adına alınan randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunarak başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler İngiltere Konsolosluğunda değerlendirilmek üzere gönderilmesi için teslim edilmelidir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

İngiltere Öğrenci Vizesi mülakatı sırasında sorulacak sorular hakkında bir bilgisi bulunamayan başvuru sahipleri vize memurunun sorularına fazla detay vererek veya heyecanlanması nedeniyle sorulan sorunun cevabını eksik açıklayarak vize reddi alma ihtimalini artırmaktadır. Vize memurunun başvuru dosyasına göre soracağı veya sorabileceği sorular, başvurusunu danışmanlarımızla yapmaya karar vermiş bireylere örneklerle anlatılabilir ve nasıl cevap vermesi gerektiği hususunda bilgilendirilebilir. Aksi takdirde vize randevusunda başvuru sahibinin hal ve tavırlarına dikkat ederek vize reddi verme ihtimali bunulan vize memurunun vize reddi hatta vize başvuru yasağı verme ihtimali arttırılmış olacaktır.

“Birleşik Krallık vize başvuruları değişiyor mu?”, “Ankara Anlaşması Vizesi Birleşik Krallık tarafından iptal mi edildi?” gibi soruların yanıtları üzerine güncel bilgileri İngiltere vizesi Son Gelişmeler sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi mülakatı zor mudur, mülakatta ne gibi sorular sorulur, mülakata nasıl hazırlanmalıyım gibi sorularınıza cevap arıyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Vize danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, vize başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

"İngiltere Öğrenci Vizesi Mülakatı Zor mu? " sayfası 291 defa okundu