Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Mülakat için Nasıl Hazırlanılmalı?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-05 08:33:42

İngiltere Öğrenci Vizesi mülakatları zor olmamakla birlikte vize başvuru sürecinde oldukça önemlidir. Vize randevuları hakkında detaylı bilgi için profesyonel destek alınması önerilmektedir.

İngiltere öğrenci vizesi mülakattan önce başvuru sahibinin tamamlaması gereken belirli prosedürler vardır. Öncelikle bireyler yaşadıkları il/ilçenin Nüfus Müdürlüğüne giderek pasaport başvurusunda bulunulmalıdır. Pasaport kısa sürede ellerine ulaştığında başvurulmak istenilen vize türü seyahatin amacına uygun şekilde seçilmeli ve seyahat süresine göre belirlenen vize başvuru harcı yatırılmalıdır. Başvuru harcını yatırılmayan vize işlemlerini başlatamayacaktır. Vize başvurusu için gerekli olan başvuru dosyasına koyulacak evrakların listesini firmamızın danışmanlarından alan başvuru sahipleri, bu evrakları eksiksiz şekilde hazırlamalıdır. Başvuru evrakları arasında eksik bilgi veya belge bulunduran bireylerin başvuru değerlendirilme sürecinde başvurularına vize memuru şüpheyle yaklaşacak ve vize reddi verme ihtimali artacaktır. İngiltere vizesi reddine itirazlar için tıkla!

Gerekli belgeler başvuru dosyasına koyulduktan sonra firmamızın uzmanlarınca başvuru sahibi adına alınan randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunarak başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler verilmelidir. İngiltere öğrenci vizesi mülakat aşamasında başvuru sahipleri randevunun gününde saatinden önce Başvuru Merkezinde hazır bulunmalıdır.

Randevusunu kaçıran bireylerin randevudan sonra 30 gün içinde Randevusuz Giriş Servisi (Flexi Appointment) için ek bir ücret ödeyerek yalnızca hafta içi 8.30 ile 15.30 arasında randevusuz şekilde başvuru evrakları başvuru merkezine teslim edilebilir. Öncelikli Servis türleri için tıklayın!

İngiltere öğrenci vizesi mülakatı kaçrıma ihtimali olan veya daha hızlı hizmet almak isteyen bireyler vize harcına ek bir ücret ödeyerek Hızlandırıcı/Öncelikli Servisler kullanabilirler. Bu servislerden biri Mesai Saatleri Dışında Başvuru Servisi (Prime Time Appointment Service) ile mesai saatleri içerisinde yapılabilen vize başvurularının ek bir ücret ödenerek mesai saatlerinin dışında yapabilirsiniz. Bu servis Tier-4 vizesi başvuruları dışında bütün İngiltere Öğrenci Vize türlerinde kullanılabilmektedir.

İngiltere vize prosedürleri için tıkla!

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Vize danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, vize başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Mülakat için Nasıl Hazırlanılmalı?" sayfası 274 defa okundu