Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-05 08:28:13

İngiltere öğrenci vizesi kaç günde sonuçlanır, sorusunun cevabını merak eden bireyler, ortalama 15 iş günü içinde sonuçlanabileceğini bilmekle beraber İngiltere Konsolosluğunun yoğunluğuna göre bu sürenin uzayabileceğini dikkate almalıdırlar.

İngiltere öğrenci vizesi kaç günde sonuçlanır, birçok başvuru sahibinin merak ettiği sorulardan bir tanesidir. İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak dört kategoriye ayrılmış olan İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinden hangisine başvurulacağına karar verilip, talep edilen sürelere göre değişkenlik gösteren vize harcı yatırıldıktan ve firmamız başvuru sahibine vereceği gerekli evraklar listesindeki belgeler eksiksiz olarak toparlandıktan sonra başvuru işlemleri başlamış olacak, başvuru dosyasına eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgiler içeren evrakları ekledikten sonra gerekli olanların tercümeleri yapılmalıdır. Danışmanlarımızca titizlikle incelenen ve hazırlanan başvuru dosyası ile biyometrik bilgiler, yine uzmanlarımızca başvuru sahibi adına alınan randevu gün ve saatinde başvuru merkezine teslim edilmelidir.

İngiltere öğrenci vizesi kaç günde sonuçlanır, sorusunun cevabı olarak ortalama 15 iş günü verilebilir. Ancak İngiltere vizesi başvuru merkezlerinden İstanbul’daki İngiltere Konsolosluğu’na gönderilen başvuru dosyalarının değerlendirilme süreleri uzayabilmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türleri ve başvuru prosedürleri için tıklayın!

Başvuru sahipleri ekstra bir ücret ödemek koşuluyla Öncelikli Servisler kullanarak başvuru değerlendirme sürecini kısaltabilmektedir. Öncelikli Servislerden bazıları başvuru merkezlerinden başvuru yapıldığı takdirde kullanılabilmektedir. Örneğin Randevu Almadan İngiltere Vizesi Başvuru Servisi (Premium Lounge Service) İstanbul, Ankara ve İzmir başvuru merkezlerinden alınabilmekte, Randevusuz Giriş (Flexi Appointment) için ise Türkiye’de bulunan tüm İngiltere Vize Başvuru Merkezlerinden başvuru yapılabilmektedir. Vizesi çıkma süresini kısalmak için kullanılan Öncelikli Servislerden Ektra Öncelikli Servis (Super Priortiy Visa Servise), Öğrenci Vizesi türlerinden olan Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi ile kullanılamamaktadır. Öncelikli Servis çeşitleri ve şartları hakkında detaylı bilgi almak için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Öncelikli Servis türleri için tıklayın!

“İngiltere vizesi türleri son değişiklikler nelerdir?”, “İngiltere’de sürekli oturum şartları nelerdir?”, “Ankara Anlaşması Vizesi ile İngiltere’de hangi işler yapılabilir?” vb. sorulara yanıt arayan bireyler Birleşik Krallık vizesi Son Gelişmeler sayfasını takip ederek güncel değişikliklerden haberdar olabilecektir.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

Firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermektedir. İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarına İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?" sayfası 303 defa okundu