Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi ile İngiltere'ye Geldikten Sonra Çalışabilir Miyim?

Güncellenme Tarihi: 2019-04-10 10:03:09

İngiltere Öğrenci vizesi başvuruları 3 gruba ayrılmaktadır. Kısa süreli olarak yani 6 aylık ziyaret vizesi alarak kısa süreli eğitim programları için İngiltere'de bulunuyorsanız bu durumda çalışma hakkınız bulunmamaktadır.

Böyle bir vizeyle İngiltere'ye giriş yapmışsanız İngiltere'de kaldığınız zaman zarfı içerisinde hem kendi hem de eşinizin yaşam masraflarını karşılıyor olmak durumundasınız.

Öğrenci adayı olarak İngiltere'de bulunmaktaysanız yine çalışma hakkınız bulunmamaktadır.

Tüm bunlardan farklı olarak uzun dönemli olarak İngiltere Öğrenci Vizesi alarak İngiltere'de yüksek lisans, doktora vb. eğitim programlarına katılmışsanız bu durumda hem eşiniz hem de siz İngiltere'de yasal olarak çalışabilirsiniz.

Hatta böyle bir durumda eşinizin gelirini maddi yeterlilik olarak da sunabilirsiniz. Fakat eşiniz hiçbir suretle kamu yardımlarından faydalanamaz.

Almış olduğunuz uzun süreli İngiltere öğrenci vizesi ile yasal olarak haftada en fazla 20 saate kadar çalışmanız mümkündür.

İngiltere yurt dışı eğitim uzmanlarına ulaşabilmek için tıklayın!

Türk vatandaşları için, en az bir yıl süreyle aynı iş yerinde yukarıda bahsi geçen durumlar ekseninde çalıştıktan sonra Ankara Antlaşması Vizesi alarak bu iş yerinde çalışmaya devam edebilirsiniz. İngiltere Öğrenci Vizesi ve Ankara Antlaşması vizesi başvuruları için danışmanlarımızla görüşebilir ve vize başvurularınızı onların gözetiminde yapabilirsiniz.

Ankara Anlaşması Vizesi hakkında bilgi için TIKLA!

İngiltere vizesi ile ilgili son değişikliklerin neler olduğunu ve Brexit sonrası İngiltere vize türlerinin değişip değişmeyeceğini  İngiltere vizesi Son Gelişmeler sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Firmamız İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Vize danışmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, vize başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi ile İngiltere'ye Geldikten Sonra Çalışabilir Miyim?" sayfası 4011 defa okundu