Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi ile Çalışma İzni Hangi Kategoride Bulunmaktadır?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-05 09:32:19

İngiltere Öğrenci Vizesi ile çalışma izni Tier-4 Öğrenci vize sahipleri için bulunmaktadır. Bu vize türlerinin başvuru şartları sağlandığı takdirde vize başvurusu olumlu sonuçlanacak ve bireyler vize sahibi olup İngiltere’de çalışma hakkına sahip olabileceklerdir.

İngiltere öğrenci vizesi ile çalışma izni Tier-4 vize türlerinden biri olan Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi sahiplerine verilmiştir. Başvuru sahipleri İngiltere’de almak istedikleri eğitim programının türüne ve maddi imkanlarına uygun olarak Tier 4 Vizesi çalışma izni sahibi olabilecektir. İngiltere’de Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Post-doktora eğitimi almak isteyen öğrenciler part-time (yarı zamanlı) olarak çalışma imkanına sahiplerdir. Sponsoru olan okulun lisansına bağlı olarak haftada 10 veya 20 saat çalışabilecektir. İngiltere’de bu vize türüyle dil eğitimi alacak olan bireylerin İngiltere’de çalışma imkânı bulunmamaktadır. İngiltere’de eğitim hakkında detaylı bilgi için tıklayın!

Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi İngiltere’de eğitim almak isteyen 4-17 yaş arasındaki bireylerin başvurması gereken vize türüdür. Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunan 16 yaşın üzerindeki bireylerin çalışma hakkı bulunmaktadır. 16 yaşın üstünde bulunan başvuru sahipleri İngiltere’deki eğitimleri boyunca part-time (haftada 10 saate kadar), tatillerde full-time (tam zamanlı) olarak İngiltere öğrenci vizesi ile çalışma izni bulunmaktadır. İngiltere'de çalışma izni alarak yaşamanızı sağlayacak vize türleri için tıklayın!

İngiltere öğrenci vizesi ile çalışma izni başvuru sahiplerine yukarıda belirtilen şartlarda dahilinde verilmekte olup 16 yaşından küçük çocukların ve Tier-4 Çocuk Öğrenci vizesi ile dil eğitimi alacak olan bireylerin İngiltere’de çalışma hakkı bulunmamaktadır.

İngiltere öğrenci vizesi ile çalışma izni vize almak isteyen bireyler öncelikle pasaport için il/ilçe Nüfus Müdürlüğüne giderek başvuruda bulunmalı, seçilen vize türünün başvuru formunu doldurmalı ve istenilen vize süresine göre belirlenmiş olan vize harcını yatırmalıdır. Başvuru işlemlerini firmamızın uzmanlarıyla yapmaya karar vermiş bireylere temin edilecek olan gerekli evraklar listesi ve vize başvuru dilekçesi başvuru dosyasına koyulmalıdır. Başvuru dosyası titizlikle hazırlandıktan sonra uzmanlarımız tarafından başvuru sahibi adına alınan randevu gün ve saatinde başvuru merkezinde bulunarak başvuru dosyası ve biyometrik bilgiler verilmelidir.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.  Uzmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi ile Çalışma İzni Hangi Kategoride Bulunmaktadır?" sayfası 299 defa okundu