Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi için Gerekli Belgeler Nerede Sunulur?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 16:54:30

İngiltere Öğrenci Vizesi için gerekli belgeler, başvuru sahibi vize başvuru prosedürlerini tamamlamak için başvuru merkezinden alınan randevu gün ve saatinde biyometrik bilgilerle birlikte İngiltere Konsolosluğunda değerlendirilmesi için gönderilmek üzere teslim edilecektir.

İngiltere’ye eğitim amacıyla gitmek isteyen bireylerin seçebileceği İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak belirlenmiş dört kategori bulunmaktadır. Bu vize türlerinin kendi içinde belirli başvuru için gerekli evraklar listesi vardır. Bu belgeler başvuru merkezinden alınan randevu gün ve saatinde biyometrik bilgilerle birlikte İngiltere Konsolosluğunda değerlendirilmesi için gönderilmek üzere teslim edilecektir.

İngiltere vizesi türlerinin tamamı için tıklayın!

İngiltere ogrenci vizesi için gerekli belgeler başvuru sahiplerinin maddi ve kişisel durumuna göre değişiklik göstermektedir. Örneğin, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi için başvuru sahipleri 11 ay ve üzerinde İngiltere’de almak istedikleri eğitim veya kursun ücretini ödediğini veya ödeyebilecek maddi gücü olduğunu kanıtlamalıdır. Ayrıca başvuru sahiplerinin bu kurumdan alacakları kabul yazısı ile de yalnızca eğitim amacıyla gittiğini ispatlayarak bu vizenin diğer bir şartını yerine getirmiş olacaktır. Bu vize türüne başvuracak bireylerin kişisel durumları da başvuru şartları arasında değerlendirilen huşulardan biridir. Başvuru sahibinin daha önceki eğitim düzeyi, varsa yurt dışı seyahatleri ve göçmenlik geçmişi gibi evrakların başvuru dosyasına koyulması gereklidir.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

İngiltere öğrenci vizesi için gerekli belgeler içerisinde örnek verilebilecek bir diğer vize türü Kısa Dönem İngiltere Öğrenci Vizesidir. Bu vize türüne başvuracak bireylerin seyahat masraflarını karşılayacak kadar paranın banka hesabında olduğunu ve yaşam giderlerini karşılayabilecek varlıklara/gelire sahip olduğunu (maaş bordrosu, varsa tapu belgesi vb.) kanıtlaması gereklidir. Yalnızca finansal değil diğer çeşitli yeterlilikleri de göz önünde bulunduran vize memuru; başvuru sahibinin genel ret sebeplerinden herhangi birine sahip olmadığına çalışma ve iş tecrübesi edinme amacı taşıyıp taşımadığına bakarak vize reddine veya vize onayına karar vermektedir. Başvuru sahipleri başvuru dosyalarına koyması gereken başvuru için gerekli belgeler listesini uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. İngiltere öğrenci vizesi için gerekli belgeler nerede sunulur, kime teslim edilir, gerekli evraklar neler olabilir gibi sorularınız varsa firmamızla irtibata geçebilirsiniz.

2006 yılından beri firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Uzmanlarımız İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla tüm sorularınızı cevaplayacak ve isteğiniz üzerine başvuru işlemlerini başlatabilecektir.

"İngiltere Öğrenci Vizesi için Gerekli Belgeler Nerede Sunulur?" sayfası 309 defa okundu