Anasayfa İletişim

İngiltere Ogrenci Vizesi Gerekli Evraklar Nasıl Toplanmalıdır?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 09:25:31

İngiltere ogrenci vizesi gerekli evraklar toparlanırken dikkat edilecek belirli hususlar mevcuttur. Başvuru için gerekli evrakların listesini uzmanlarımıza danışarak temin edebilirsiniz.

İngiltere Vizesi almak isteyen birey öncelikle hangi amaçla gidecek ise ona uygun olan bir vize türüne başvurmalıdır. Vize retlerinin bir kısmı yanlış vize türlerine başvurulmasından kaynaklanmaktadır. Böyle bir hataya düşmemek için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Birleşik Krallık’ta eğitim görmek isteyen kişilerin alacağı eğitim, eğitimin süresi vb. kriterlere göre seçebileceği çeşitli İngiltere Öğrenci Vizesi türleri vardır. Bunlar; İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak sayılabilir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin başvuru şartlarını öğrenebilmek için tıklayın!

İngiltere’de eğitim görmek üzere bu dört kategorideki vizelerden birini seçerek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru sahibinin gidiş amacı, vize süresi, bulunduğu şartların uygunluğu ve başvuru dosyasında bulunması gereken evraklara göre her vize türünün belirli şartları bulunmaktadır. Bunlara örnek olarak Tier-4 Öğrenci Vizesi verilmek istenirse, başvuru sahibinin İngiltere’de uzun süreli olarak almak istediği eğitim için başvurması geren vize türü olarak verilir. Tier-4 Vizesi şartlarından biri, İngiltere ogrenci vizesi gerekli evraklar listesinde bulunan belirli belgelerle başvuru sahibinin bu vize türünü almaya uygun olduğunu kanıtlamasıdır. Başvuran bireylerin, gerçekten öğrenci olma amacıyla İngiltere’ye gitme niyeti olduğunu kanıtlaması, sağlaması gereken ilk şartlardan biridir. Bunu, eğitim göreceği kurumdan alacağı kabul yazısı gibi resmi kurum ve kuruluş belgeleriyle sağlayabilir. İngiltere ogrenci vizesi gerekli evraklar içinde bulunması gereken diğer evraklar, İngiltere’de kalmak için maddi imkanlarının yeterli olduğunu ifade eden banka hesap bilgileri, ödenmişse eğitim masraflarının belgeleri, varsa tapu belgeleri, birey bu vize ile dil eğitimi alacaksa -geçerli dil sınavları veya sertifikalarıyla- B2 seviyesinde İngilizce yeterliliği olduğunu ve daha birçok şartları kanıtlaması gereklidir.

“İngiltere vizesi retlerine itiraz yolları değişiyor mu?”, “İngiltere vizesi başvuru aşamalarında yapılan son değişiklikler nelerdir?” gibi sorulara İngiltere vizesi Son Gelişmeler sayfasını takip ederek yanıt bulabilirsiniz.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında profesyonel hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere ogrenci vizesi gerekli evraklar listesi hakkında İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçebilir veya firmamızın Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Antep ofislerini ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

"İngiltere Ogrenci Vizesi Gerekli Evraklar Nasıl Toplanmalıdır?" sayfası 205 defa okundu