Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Gerekli Belgeler Nedeniyle Ret Alınır mı?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-05 09:18:32

İngiltere öğrenci vizesi gerekli belgelerin eksik veya hatalı olması nedeniyle vize reddi hatta vize başvuru yasağı alınabilir.

İngiltere’de 6 ay, 2-5 yıl veya 10 yıl gibi sürelerde lisans, yüksek lisans, dil okulu gibi eğitimlere katılmak isteyen bireylerin başvurabileceği İngiltere Öğrenci Vizesi türleri; İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak dört kategoriye ayrılmakta ve bu vize türlerinin gerekli belgelerindeki herhangi bir eksiklik ve yanlış bilgi vize reddiyle sonuçlanabilecektir. İngiltere Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın!

Vize reddi veya vize başvuru yasağı almanın birçok sebebi vardır. Bu sebeplerin en başında başvurulan vize türünün şartlarından biri olan gerekli evraklar hususunda bir problem olmasıdır. Her İngiltere vize türünün kendi başvuru için gerekli belgeler değişim göstermekte ve bu belgelerin eksiksiz olması sağlanamadığı takdirde vize memuru vize reddi verecektir.

İngiltere Öğrenci Vizesi reddi almamak için vize başvuru için gerekli belgeleri, konusunda uzman danışmanlardan öğrenerek başvuru yapılması gereklidir. Gerekli olan bu evraklarda eksik veya gerçeğe uymayan beyan bulunmaması için firmamızın danışmanlarıyla iletişime geçerek başvuru evraklarının neler olabileceğini öğrenebilirsiniz.

Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi evrakları örnek olarak verilirse, İngiltere’de 6 aydan uzun süreli lisans, yüksek lisans, doktora gibi eğitimlere katılmak isteyen bireylerin başvurması gereken Çocuk Öğrenci Vizesi ve Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak iki türü bulunan İngiltere Vize türlerinden biri olduğu söylenebilir. Akredite olmuş eğitim kurumundan kabul belgesi, maddi yeterliliği belgeleyen banka hesap bilgileri ve bu hesaptaki paranın 28 günden daha fazla süredir hesapta bulunuyor olması gerekliliği vb. olarak bu vizenin şartları sıralanabilir.

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.  Uzmanlarımıza İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.

İngiltere’de eğitim için tıklayın!

"İngiltere Öğrenci Vizesi Gerekli Belgeler Nedeniyle Ret Alınır mı?" sayfası 315 defa okundu