Anasayfa İletişim

İngiltere Öğrenci Vizesi Evraklar Nedeniyle Vize Reddi Alınır mı?

Güncellenme Tarihi: 2019-07-04 11:27:10

İngiltere Öğrenci Vizesi evraklar listesi başvurulmak istenilen vize türüne ve başvuru sahibinin kişisel bilgilerine göre değişiklik göstermektedir. Başvuru evraklarının eksik veya gerçeğe uygun olmaması durumunda vize reddi alınabilir. Vize reddi alan bireyler itiraz başvurusu için danışmanlarımızla iletişime geçebilirler.

Birleşik Krallık’ta lisans, yüksek lisans, dil eğitimi vb. gibi eğitimler almak isteyen bireylerin eğitimin süresi, eğitimin seviyesi vb. kriterlere göre seçebileceği çeşitli İngiltere Öğrenci Vizesi türleri vardır. Bunlar; İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi olarak sayılabilir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin başvuru şartları için tıklayın!

İngiltere Öğrenci Vizesi evraklar diğer tüm vize çeşitlerinde olduğu gibi Öğrenci vizesi türlerinin şartlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu değişikliklere örnek olarak Tier-4 Vizesi ile dil okuluna gidilmek isteniyorsa en az B2 seviyesinde dil bilgisi şartı aranmaktadır. Ancak Kısa Dönem İngiltere Vizesi ile 6 ayda ve daha kısa süreli dil eğitimi almak isteyen bireyler için böyle bir şart bulunmamaktadır.

İngiltere Öğrenci Vizesi evrak listesinden önce başvuru yapmak isteyen kişiler yaşadıkları ilçenin nüfus müdürlüklerine giderek pasaport başvurusunda bulunmalıdır. Pasaportlar kısa sürede ellerine ulaştıktan sonra başvurmak istedikleri vize türü ve almak istedikleri vize süresine uygun vize başvuru harcını yatırmalıdır. Vize başvuru harcını yatırmayan bireylerin vize işlemleri başlatılamayacaktır. İngiltere Öğrenci Vizesi evraklar listesindeki belgeler hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri başvuru sahiplerinin eksik belge veya gerçeğe aykırı bilgi içeren evrakları başvuru dosyasına koymamalıdır. Başvuru evraklarının eksik olması durumunda vize memuru başvuru sahibinin bir durumu veya olayı sakladığından şüphelenecek ve vize reddi verecektir. Gerçeğe aykırı belge/yalan beyan durumunda da vize reddine ek olarak vize başvuru yasağı bile verebilecektir. Vize başvuru yasağı alma ihtimaline karşılık İngiltere Vizesine başvuru yasağı linkine tıklayarak danışmanlık sayfasından detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İngiltere vize prosedürleri için tıkla!

Firmamız 2006 yılından beri İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında profesyonel hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Öğrenci Vizesi evrakların neler olabileceği, vize ret sebeplerinin neler olabileceği, vize reddi alınırsa ne yapılabileceğine dair sorularınız varsa İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile irtibata geçerek bilgi alabilir, başvuru işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

İngiltere vizesi ile ilgili son değişikliklerin neler olduğunu ve Brexit sonrası İngiltere vize türlerinin değişip değişmeyeceğini  İngiltere vizesi Son Gelişmeler sayfasını ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

"İngiltere Öğrenci Vizesi Evraklar Nedeniyle Vize Reddi Alınır mı?" sayfası 245 defa okundu